Zamknij

Były wiceprezes PZPN-u o Paulo Sousie: siwy bajerant mnie też zbajerował

27.12.2021 11:11
Marek Koźmiński o Paulo Sousie: siwy bajerant mnie też zbajerował
fot. Jan BIELECKI/East News

Marek Koźmiński przyznał na swoim Twitterze, że poczuł się oszukany przez Paulo Sousę, który niespodziewanie ogłosił, iż chce odejść z kadry. „Siwy bajerant mnie zbajerował” – przyznał wprost.

Marek Koźmiński po wyborach na prezesa PZPN-u nie komentuje  spraw związanych z polską piłką, ale w przypadku Paulo Sousy zrobił wyjątek.

Były wiceprezes PZPN-u szczerze przyznał, że czuje się oszukany. „Gdzieś widziałem tytuł: »Siwy bajerant«. Dosadny i trafny i niestety też mnie ten siwy bajerant zbajerował. Wstyd mój kolego, Paulo Sousa. Mężczyznę poznaje się po tym jak kończy” – napisał Koźmiński.

Koźmiński pełnił funkcję wiceprezesa PZPN-u, gdy Paulo Sousa został wybrany na trenera kadry. Odszedł po porażce w wyborach na prezesa związku. 

Paulo Sousa chce odejść z kadry. "Skrajnie nieopowiedzialne zachowanie" 

W niedzielę okazało się, że selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Poinformował o tym prezes PZPN Cezary Kulesza. "To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie (...). Stanowczo odmówiłem" - napisał na Twitterze.

W poniedziałek rano Hugo Cajuda, agent sportowy Paulo Sousy, zapewnił PAP, że portugalski trener nie podpisał jeszcze kontraktu z klubem z Rio de Janeiro. "Z Flamengo nie ma nawet jeszcze porozumienia ustnego" - podkreślił Cajuda. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia dot. Sousy i działania jego agenta można wątpić, czy jest tak faktycznie.

RadioZET.pl/PAB