Zamknij

Marcin Najman ostro o zachowaniu kibiców w Tiranie: "Dzikusy z Albanii"

13.10.2021 08:44
Marcin Najman ostro o zachowaniu kibiców w Tiranie
fot. AP/Associated Press/East News

Mecz Albania - Polska w el. MŚ 2022 został przerwany w 77. minucie z powodu skandalicznego zachowania miejscowych kibiców, którzy butelkami, kuflami z piwem, monetami czy telefonami obrzucili piłkarzy biało-czerwonych. Wydarzenia w Tiranie w ostrych słowach skomentował Marcin Najman. "Dzikusy z Albanii" - napisał organizator gal MMA-VIP.

  1. Albania - Polska: Zamieszki na trybunach w Tiranie
  2. Albania - Polska: Marcin Najman ostro o zachowaniu kibiców w Tiranie

Mecz Albania - Polska w eliminacjach MŚ 2022 miał ogromną stawkę dla obu drużyn. W tabeli grupy I dzielił je jeden punkt i jedna pozycja, która ma niebagatelne znaczenie. Gospodarze, którzy nigdy nie grali w imprezie tej rangi, z dorobkiem 15 "oczek" plasowali się 2. pozycji dającej prawo gry w barażach, biało-czerwoni zaś oglądali ich plecy i - na ten moment - musieli obejść się smakiem. Trzecia lokata oznacza bowiem konieczność oglądania mundialu z kanapy.

Kibice szykowali się jak na futbolową wojnę i niestety wielu z nich zbyt dosłownie wzięło sobie te słowa do serca. Jeszcze przed meczem grupka miejscowych chuliganów obrzuciła fanów reprezentacji Polski kuflami i petardami, na stadionie co chwilę kierowali w ich stronę wyzwiska, a to, co zrobili w 77. minucie, wymknęło się spod jakiejkolwiek kontroli. Gdy Karol Świderski trafił do siatki, a Tymoteusz Puchacz ruszył w jego kierunku, by wspólnie z nim cieszyć się z gola, w stronę piłkarzy poleciały przeróżne przedmioty: od butelek wypełnionych wodą przez monety po... iPhone'y. Zrobiło się tak niebezpiecznie, że prowadzący to spotkanie sędzia Claude Turpin nakazał zawodnikom obu ekip zejście do szatni. Mecz został przerwany na kilkanaście minut.

Albania - Polska: Zamieszki na trybunach w Tiranie

Spiker apelował do kibiców o spokój. Przekazał, że jeśli na boisku wyląduje jeszcze jeden przedmiot, spotkanie zostanie przerwane, a Albania będzie musiała liczyć się z walkowerem. Fani posłuchali, ale po ostatnim gwizdku jeszcze raz dali o sobie znać. Na polu karnym Wojciecha Szczęsnego w mgnieniu oka pojawiło się kilkanaście butelek, a jedna z nich w niedużej odległości minęła udzielającego wywiadu Karola Świderskiego.

Albańczycy muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami ze strony UEFA. Zwykle w takich sytuacjach nakładana jest kara finansowa oraz zamykany jest stadion na jeden do trzech meczów. Niewykluczone, że winni zamieszek będą musieli się tłumaczyć na policji.

Albania - Polska: Marcin Najman ostro o zachowaniu kibiców w Tiranie

Skandal w Tiranie był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Odniósł się do niego m.in. zawodnik MMA Marcin Najman.

"Dzikusy z Albanii, przyjedźcie do Polski zobaczyć, jak wygląda piękny, sportowy doping" - napisał na Instagramie. "Nasi piłkarze też myśleli, że zoo w Albanii zamykają o 18-ej" - dodał sarkastycznie.

Dzięki zwycięstwu reprezentacja Polski awansowała na 2. miejsce w tabeli grupy I el. MŚ 2022. Biorąc pod uwagę, że w następnej kolejce biało-czerwoni zmierzą się z Andorą, a Albańczycy zagrają z Anglią, już 12 listopada podopieczni Paulo Sousy prawdopodobnie będą mogli cieszyć się z awansu do baraży o mundial.

RadioZET.pl