Zamknij

Jest nowy kandydat do pracy w kadrze. Nawałka jednak nie zostanie selekcjonerem?

14.01.2022 15:18
Marcel Koller zostanie trenerem reprezentacji Polski? Przegląd Sportowy: ma największe szanse
fot. WOLFGANG RATTAY/AFP/East News

Adam Nawałka jednak nie zostanie trenerem reprezentacji Polski? Zaskakujące informacje w tej sprawie podał w piątek Przegląd Sportowy. „Według nas największe szanse ma obecnie Szwajcar Marcel Koller” – czytamy w PS.

Adam Nawałka po powrocie do Polski z wakacji spotkał się już z Cezarym Kuleszą. Według informacji Przeglądu było to jednak przypadkowe. Kulesza niespodziewanie natknął się na Nawałkę w hotelu, a widział to jeden z gości. „Puścił on w świat informację, że były selekcjoner i szef PZPN właśnie się dogadują co do objęcia kadry przez Nawałkę” – poinformował Przegląd Sportowy.

Do drugiego spotkania Nawałki i Kuleszy według PS wcale nie doszło. „Prezes PZPN w piątek przed południem owszem spotkał się, ale nie z Nawałką, ale z premierem Mateuszem Morawieckim, gdzie ogłosili program wsparcia dla polskich klubów. Po tym spotkaniu Kulesza opuścił Warszawę” – czytamy.

Przegląd Sportowy: PZPN wybierze Szwajcara?

Według PS faworytem do objęcia stanowiska trenera kadry Polski jest Marcel Koller. To były selekcjoner Austrii, FC Basel, a także trener klubów w Niemczech. Koller najpierw był trenerem 1. FC Köln w okresie, kiedy rozkwitał talent Lukasa Podolskiego, a od maja 2005 roku prowadził VfL Bochum, z którym przez trzy lata występował w Bundeslidze.

Koller zdobył dwa razy mistrzostwo i raz wicemistrzostwo Szwajcarii, a także zanotował awans do Bundesligi w sezonie 2005-2006 (VfL Bochum).

Przegląd Sportowy poinformował, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza rozmawiał już ze Szwajcarem i bierze go na poważnie pod uwagę. „Ale oczywiście wyścig o posadę selekcjoner naszej kadry nie jest zakończony” – czytamy.

RadioZET.pl/PAB