Zamknij

Maciej Stuhr grzmi po meczu Polska - Anglia: "Wyjdziemy z Unii Europejskiej"

09.09.2021 18:23
Maciej Stuhr
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Maciej Stuhr zabrał głos na temat zachowania polskich kibiców podczas meczu z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Słynny polski aktor nie gryzł się przy tym w język, konkludując, że "Unia Europejska to nie jest miejsce dla nas". Przypomnijmy, że fani z Polski wygwizdali angielskich piłkarzy, gdy Ci przyklęknęli przed rozpoczęciem spotkania.

  1. Polscy kibice na PGE Narodowym wygwizdali klęczących Anglików
  2. Maciej Stuhr grzmi po meczu Polska - Anglia: "Wyjdziemy z Unii Europejskiej"

Reprezentanci Anglii przyklęknęli przed rozpoczęciem meczu z Polską w eliminacjach mistrzostw świata 2022 na znak sprzeciwu wobec rasizmu. Polscy piłkarze z kolei - z Robertem Lewandowskim na czele - wskazali z kolei na symbol z napisem "szacunek", który znajduje się na rękawach koszulek zawodników.

Dużej grupie polskich kibiców na PGE Narodowym nie spodobał się jednak gest piłkarzy i zaczęli oni głośno gwizdać. - Szkoda, że jest to owiane gwizdami - podsumował komentujący spotkanie dla TVP Jacek Laskowski.

Polscy kibice na PGE Narodowym wygwizdali klęczących Anglików

Po zakończeniu środowego meczu do całej sprawy odniósł się na swoim profilu na Facebooku Maciej Stuhr. Słynny polski aktor nie krył tam oburzenia całą sytuacją.

"Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie 'nie poparli'. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć" - zaczął.

Stuhr (1)
fot.

Maciej Stuhr grzmi po meczu Polska - Anglia: "Wyjdziemy z Unii Europejskiej"

"Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i peda***, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Mamy w du*** trójpodział władzy i wolne media. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi" - napisał sfrustrowany aktor, po czym dodał: "PS: Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce".

Przypomnijmy, że ostatecznie reprezentacja Polski zremisowała na PGE Narodowym z Anglią 1:1. Gola dla "Synów Albionu" zdobył Harry Kane, zaś dla biało-czerwonych wyrównał Damian Szymański.

RadioZET.pl/Facebook/Maciej Stuhr