Zamknij

Maciej Rybus wypada z kadry. Nie zagra w finale baraży o awans do MŚ

21.03.2022 09:47
Maciej Rybus
fot. PIOTR SZCZEPANSKI/REPORTER/EAST NEWS

Maciej Rybus nie przyleci na zgrupowanie reprezentacji Polski i nie zagra w finałowym meczu baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze. Obrońca rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa zmaga się z koronawirusem.

Maciej Rybus był w ostatnim czasie jednym z tych piłkarzy, na których spadła ogromna krytyka. To za sprawą wojny w Ukrainie i tego, że zawodnik nie zdecydował się rozwiązać swojego kontraktu z rosyjskim zespołem. Tak uczyniło wielu innych piłkarzy z całego świata, z Grzegorzem Krychowiakiem na czele.

Maciej Rybus nie zagra w finale baraży o awans do MŚ 2022

Niektórzy domagali się nawet tego, by piłkarzy, którzy grają w rosyjskich klubach, nie powoływać do reprezentacji. W przypadku Rybusa problem ostatecznie rozwiązał się sam. Jak poinformował Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl, oficjalnym powodem nieobecności zawodnika na zgrupowaniu jest pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Przypomnijmy, że już 24 marca Polska rozegra towarzyski mecz ze Szkocją w Glasgow. Następnie - 29 marca - w finale baraży o awans do mistrzostw świata rywalem kadry Czesława Michniewicza będzie zwycięzca pojedynku Szewcja - Czechy.

Oprócz Rybusa na zgrupowaniu zabraknąć ma Karola Świderskiego, który miał doznać kontuzji mięśniowej.

RadioZET.pl