Zamknij

Rosyjski skandalista o losowaniu: nie lubię Polski, więc mam nadzieję na wygraną

27.11.2021 12:27
MŚ 2022. Aleksiej Spiridonov o losowaniu baraży do MŚ 2022
fot. Piotr Matusewicz/East News

Reprezentacja Polski w barażach do MŚ 2022 zagra z Rosją. Po losowaniu na temat naszej kadry wypowiedział się rosyjski skandalista i były reprezentant tego kraju w siatkówce – Aleksiej Spiridonov. Miejmy nadzieję, że wygramy, bo jak wiecie nie mam zbyt dobrego stosunku do tego narodu. Jednak to będzie trudne - stwierdził Spiridonov w rozmowie z dziennikarką portalu sport-express.ru.

Aleksiej Spiridonow jest w naszym kraju znany m.in. z wyzywania polskich siatkarzy, obraźliwych uwag w stosunku do ich rodzin i pogardy wobec naszej kadry. Rosyjskie media znając jego niechęć wobec Polski zapytali go o to, jak ocenia szanse reprezentacji Rosji w starciu z drużyną Paulo Sousy. Spiridonov przyznał, że będziemy dla "Sbornej" bardzo trudnym przeciwnikiem. 

— Miejmy nadzieję, że wygramy, bo jak wiecie nie mam zbyt dobrego stosunku do tego narodu. Nie mogę powiedzieć, że musimy ich pokonać. To będzie trudne. Problemem naszego zespołu jest głowa. Nie wiem, czy piłkarze rozwiążą ten problem w pozostałym czasie, czy nie — powiedział Rosjanin.

Spiridonov: rosyjscy zawodnicy mają problem z mentalnością

Według Spiridonova przewagą Rosji wcale nie musi być gra na własnym stadionie. - To, że gramy w domu, może przynieść odwrotny skutek. Z jednej strony będzie presja, a z drugiej własne trybuny. Miejmy nadzieję, że to pomoże naszym chłopakom - powiedział Spiridonov w rozmowie z korespondentką SE Marią Kutsubeevą.

Polska zmierzy się z Rosją 24 marca 2020 roku o 20:45. Mecz zagramy na wyjeździe. Jeśli Polacy pokonają Rosjan, czeka nas mecz ze zwycięzcą spotkania Szwecja – Czechy. 

RadioZET.pl/ sport-express.ru