Zamknij

Baraże MŚ 2022: WYNIKI losowania. Z kim zagrają Polacy? Jakie będą mecze?

26.11.2021 17:22
Wojciech Szczęsny
fot. CATHERINE IVILL/AFP/East News

Baraże MŚ 2022 - wyniki losowania. Z kim zagrają Polacy w barażach na MŚ w Katarze? Sprawdź rywali biało-czerwonych po losowaniu baraży. Kto z kim zagra o awans na MŚ 2022? Reprezentacja Polski poznała pierwszych przeciwników w barażach MŚ 2022. Zapoznaj się z wynikami losowania par barażowych na MŚ w Katarze 2022.

Baraże MŚ 2022: WYNIKI losowania

Szkocja - Ukraina

Walia - Austria

Rosja - Polska

Szwecja - Czechy

Włochy - Macedonia Północna

Portugalia - Turcja

Baraże MŚ 2022 są ostatnim etapem walki o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W gronie zespołów biorących udział w tej części znalazła się również reprezentacja Polski. Biało-czerwoni poznali rywala, z którym zmierzą się w półfinale play-off baraży MŚ w Katarze. Ostatecznie Polacy trafili do ścieżki B, a ich półfinałowym przeciwnikiem będą Rosjanie. W drugiej parze Szwecja zmierzy się z Czechami. W razie zwycięstwa Polaków ze Sborną, to biało-czerwoni będą gospodarzami finału baraży MŚ 2022.

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie I, ustępując jedynie Anglikom, którzy wywalczyli bezpośredni awans na katarski mundial. Chociaż zespół Paulo Sousy jeszcze przed ostatnią kolejką el. MŚ 2022 znajdował się w gronie drużyn rozstawionych na losowanie baraży MŚ 2022, porażka z Węgrami spowodowała, że Polacy wypadli z tej grupy i byli nierozstawieni.

Baraże MŚ 2022: Na czym polegają? Kto i kiedy w nich zagra? [ZASADY]

Robert Lewandowski i spółka w losowaniu baraży MŚ nie mogli uniknąć silnego przeciwnika w drodze na MŚ w Katarze 2022. Wśród potencjalnych rywali znajdowały się takie ekipy jak: Włochy, Portugalia, Szkocja, Walia, Szwecja i Rosja.

Losowanie baraży MŚ 2022: Kto z kim zagra?

Polacy byli losowani z grupy zespołów nierozstawionych: Ukrainą, Macedonią Północną, Turcją i z dwoma kadrami z Ligi Narodów: Austrią i Czechami.

Baraże MŚ 2022: TERMINARZ. Kiedy mecze? Kiedy zagrają Polacy? [ZASADY]

Po losowaniu baraży MŚ 2022 kibice będą musieli poczekać do drugiej połowy marca na pierwsze mecze. Wówczas w półfinałach biało-czerwoni powalczą o awans do finału. W spotkaniach barażowych nie będzie meczów rewanżowych.

RadioZET.pl