Zamknij

Lewandowski wydał oświadczenie. "Rozumiem złość. Mogę tylko przeprosić"

17.11.2021 19:02
Robert Lewandowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Robert Lewandowski wydał specjalne oświadczenie w związku z krytyką, jaka spadła na reprezentację Polski po przegranym meczu eliminacji MŚ 2022 z Węgrami 1:2. - Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji - przekazał kapitan reprezentacji Polski. Jednocześnie wyraził zrozumienie dla niezadowolenia kibiców i przeprosił za postawę zespołu.

Nieobecność Roberta Lewandowskiego w starciu z Węgrami, gdzie remis lub zwycięstwo zapewniłoby nam rozstawienie w barażach i uniknięcie najtrudniejszych rywali (takich jak Włochy czy Portugalia) w losowaniu, została fatalnie odebrana przez kibiców. Fani krytykowali trenera Paulo Sousę, że w tak ważnym spotkaniu oszczędził naszego najlepszego piłkarza. Później pojawiły się głosy, że to sam Lewandowski podjął decyzję o odpuszczeniu tego meczu. Kapitan postanowił wyjaśnić sytuację w oficjalnym oświadczeniu, opublikowanym na portalu laczynaspilka.pl.

Pełna treść oświadczenia Roberta Lewandowskiego:

"O moich występach z trenerem Paulo Sousą rozmawialiśmy jeszcze przed zgrupowaniem. Sygnalizowałem, że grając tak dużo spotkań i znając swój organizm, mogę nie być w optymalnej dyspozycji w obu meczach. Trener słusznie nie chciał zlekceważyć meczu z Andorą. Wspólnie ustaliliśmy, że zagram w tym spotkaniu i w przypadku wygranej, w meczu z Węgrami szansę dostaną inni zawodnicy. Decyzja na końcu zawsze należy do trenera, ale potwierdzam, że była ona ze mną uzgodniona. Po wygranej z Andorą wiedziałem już, że nie zagram z Węgrami.

Spotkanie z Węgrami niestety nie ułożyło się po naszej myśli, ale nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń do zaangażowania i ambicji całego zespołu. Żałuję, że nie mogłem pomóc drużynie na boisku, ale dzisiaj musimy skupić się na przyszłości, bo jeszcze niczego nie przegraliśmy. Stać nas na to, aby wygrać w barażach. Mamy pełne wsparcie i doskonałe warunki zapewniane podczas zgrupowań przez PZPN. Mamy motywację i ambicję. Rozumiem złość i rozgoryczenie kibiców i jako kapitan mogę ich tylko przeprosić oraz zapewnić, że zrobimy wszystko, aby awansować.

Jestem realistą i wiem, że dla mnie osobiście to może być walka o ostatnie mistrzostwa świata z orłem na piersi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc naszej drużynie w awansie. Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji i tak długo jak zdrowie na to pozwoli, nigdy tego nie zrobię. Gra na Stadionie Narodowym przed naszą publicznością zawsze będzie dla mnie wielkim świętem i powodem do dumy".

Reprezentacja Polski w barażach eliminacji MŚ 2022

Losowanie baraży eliminacji MŚ 2022 odbędzie się 26 listopada. Z racji braku rozstawienia Polska rozegra pierwszy mecz na wyjeździe. Jej rywalem będą Włosi, Portugalczycy, Szkoci, Rosjanie, Walijczycy lub Szwedzi.

Przypomnijmy, że aby awansować na mundial w Katarze, reprezentacja Paulo Sousy będzie musiała wygrać dwa spotkania. Rywali pozna w wyniku wspomnianego losowania.