Zamknij

Lewandowski przed meczem z San Marino: Nic z tych rzeczy nie jest prawdą

05.10.2021 14:13
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski pojawił się na konferencji prasowej przed meczem eliminacji MŚ 2022 z San Marino. Kapitan biało-czerwonych mówił między innymi o pożegnaniu Łukasza Fabiańskiego czy plotkach dotyczących przedłużenia przez niego umowy z Bayernem Monachium.

  1. Nowy kontrakt Lewandowskiego w Bayernie Monachium
  2. Polska - San Marino: Czy Robert Lewandowski zagra?

- Łukasza Fabiańskiego będziemy wspominać w samych superlatywach. To osoba, która zawsze miała spokój. Piłkarsko zawsze pokazywał to, co najlepsze. Będzie go i jego opanowania brakować. Kawałek historii się kończy. Mam nadzieję, że ten mecz będzie dla niego szczególny - mówił Lewandowski.

Nowy kontrakt Lewandowskiego w Bayernie Monachium

Następnie został zapytany o to, czy może potwierdzić informacje niemieckich mediów, jakby miał prowadzić rozmowy z Bayernem Monachium w sprawie przedłużenia kontraktu do 2025 roku.

- Nie było żadnych rozmów. Pierwsze słyszę. Nic z tych rzeczy nie jest prawdą - podkreślił.

Mimo że Polska zagra w sobotę z San Marino, kapitan kadry pytany był o kolejny mecz - wtorkowy z Albanią. To właśnie ten rywal, oprócz Anglików, w tej chwili wyprzedza nas w tabeli eliminacji MŚ 2022.

Jak oceniam Albanię po pierwszym meczu w Warszawie? Dobrze wyglądali z piłką przy nodze. My jednak za dużo im pozwalaliśmy na to, co chcieli grać. To musimy poprawić. Mamy do nich wielki szacunek, ale powinniśmy skupić się na sobie - na tym, byśmy my zagrali jak najlepiej - powiedział.

Nie zabrakło też pytania o Paulo Sousę i fakt, że nie pojawia się zbyt często na meczach Ekstraklasy i nie był obecny na ostatnim spotkaniu Legii z Leicester City w Lidze Europy.

- Nie mnie oceniać pracę trenera. Nie wiem nawet, że rozpoczęła się taka dyskusja. Myślę, że trener analizuje to i wie, na którym meczu powinien się pojawić - przyznał.

- Żeby wejść na poziom reprezentacji, nie wystarczy strzelić dwóch czy trzech goli w polskiej lidze. Często młodzi zawodnicy są zbyt szybko chwaleni i" pchani" na ten poziom, na który nie są gotowi. Wiem ze każdy mody piłkarz marzy o tym, by tu być. Ale z drugiej strony - czy polska liga ma tylu zawodników, prezentujących poziom na reprezentację? Jeśli tacy są, niech pokażą to przez dłuższy czas, przez kilka miesięcy - dodał.

Polska - San Marino: Czy Robert Lewandowski zagra?

Na konferencji padło też pytanie o to, czy Lewandowski w ogóle zagra z San Marino.

- Jeszcze nie rozmawiałem z trenerem na ten temat - powiedział.

Czy, podobnie jak Fabiański, myśli już o zakończeniu kariery?

- Jeszcze nie. Wiem, że teraz rocznikowo jestem najstarszy, ale nie przeszkadza mi to - przyznał.

Mecz Polska - San Marino na żywo w sobotę, 9 października, o godzinie 20.45.