Zamknij

Lewandowski nie chciał zagrać z Węgrami? Sensacyjne doniesienia

17.11.2021 15:01
Robert Lewandowski i Paulo Sousa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Robert Lewandowski przekonał Paulo Sousę, aby nie zagrał z Węgrami? Do takich informacji dotarł portal Interia, przekazując, że kapitan reprezentacji Polski nie wystąpił na PGE Narodowym na własną prośbę.

Robert Lewandowski nie zagrał w ostatnim meczu w ramach el. MŚ 2022 z Węgrami. W niedzielne przedpołudnie PZPN potwierdził wiadomość, informując, że piłkarz Bayernu po konsultacjach z Paulo Sousą doszedł do wniosku, że dostanie dzień wolny. Warunkiem decyzji miało być wcześniejsze zagwarantowanie przez biało-czerwonych udziału w barażach MŚ.

Chociaż Polacy w spotkaniu z Andorą zapewnili sobie drugie miejsce w grupie, wciąż rywalizowali o miano drużyny rozstawionej. Ostatecznie po przegranej z Węgrami 1:2 i niekorzystnych wynikach innych zespołów w el. MŚ, reprezentacja Polski finalnie wylądowała wśród ekip nierozstawionych.

Część kibiców nie kryła oburzenia brakiem Lewandowskiego, tłumacząc się właśnie względami dobra drużyny w barażach. Jak dowiedział się serwis Interia, Lewandowski miał poprosić Sousę, żeby ten nie wystawiał go na mecz z Węgrami.

Lewandowski nie chciał zagrać z Węgrami?

- Trwa jazda po Paulo Sousie, ale według moich info to sam Lewandowski poprosił o to, aby nie uwzględniać go w planach na mecz z Węgrami! Sousa się zgodził, a po meczu wziął wszystko na klatę by chronić zespół. Bo innym kadrowiczom pomysł Roberta się mocno nie spodobał - napisał na Twitterze dziennikarz Interii Sebastian Staszewski.

Losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada w Zurychu. Pierwsze mecze zaplanowano pod koniec marca przyszłego roku.

RadioZET.pl