Zamknij

Leo Beenhakker ujawnił, kogo widziałby w roli trenera Polaków. Zaskoczył

26.01.2022 12:08
Leo Beenhakker
fot. Pro Shots/Sipa USA/East News

Były selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker ujawnił, kogo widziałby w roli nowego trenera biało-czerwonych. Zdaniem holenderskiego szkoleniowca powinien nim zostać Polak. 79-latkowi wcale nie chodzi jednak o Adama Nawałkę.

Leo Beenhakker skontaktował się z mieszkającym w naszym kraju byłym menedżerem reprezentacji Polski - Janem de Zeeuwem. Jak się okazało, 79-latek wciąż bardzo interesuje się losami swojej byłej kadry i chętnie skomentował koledze, kogo widziałby na stanowisku trenera biało-czerwonych. De Zeeuw zdradził szczegóły tej rozmowy "Przeglądowi Sportowemu".

Z dziennika dowiadujemy się, że Beenhakker nie jest zwolennikiem objęcia reprezentacji przez Andrija Szewczenkę. Zdaniem Holendra Ukraińcowi zabraknie do marca czasu, by odpowiednio zapoznać się z kadrowiczami.

Leo Beenhakker ujawnił, kogo widziałby w roli trenera Polaków. Zaskoczył

- Zdaję sobie sprawę, że w Polsce wybór jest ograniczony, ale czy naprawdę w całym, dużym kraju nie ma trenera, który w trybie awaryjnym mógłby przejąć kadrę na dwa marcowe mecze? - zastanawia się Beenhakker, cytowany przez "PS".

 On sam postawiłby na Adama Nawałkę, jednak próbuje zrozumieć obawy prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy, który nie chce "kopiować" decyzji swojego poprzednika - Zbigniewa Bońka. W takim wypadku postawiłby na... Jana Urbana.

Beenhakker: "Jan Urban był przygotowany od przejęcia polskiej kadry już w 2009 roku"

- Gdy odszedłem z polskiej kadry narodowej w 2009 roku, już wtedy twierdziłem, że to właśnie Jan Urban powinien ją przejąć, bo już wtedy był do tego zadania przygotowany. Po tylu latach z pewnością jest do tego przygotowany jeszcze lepiej - podkreślił Beenhakker.

Przypomnijmy, że w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Cezary Kulesza podał już datę, kiedy zostanie ogłoszony nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Prezentacja nowego szkoleniowca odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia na PGE Narodowym w Warszawie.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy