Zamknij

Tajemnicza podróż Kuleszy. Co planuje prezes PZPN?

22.01.2022 11:25
Cezary Kulesza
fot. Tomasz Jedrzejowski/REPORTER/East News

Cezary Kulesza w sobotę udał się do Turcji, w której przebywa większość zespołów PKO BP Ekstraklasy. Najprawdopodobniej poznanie selekcjonera reprezentacji to nie kwestia godzin, lecz dni.

Cezary Kulesza w środku tygodnia miał ogłosić nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie do tego nie doszło, a frustracja kibiców rośnie z dnia na dzień. Wcześniej wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że następcą Paulo Sousy zostanie Adam Nawałka, którego odesłano na "ławkę rezerwowych".

Prezes PZPN woli dokonać własnego wyboru, stąd jego kandydatem jest Andrij Szewczenko. Jednak były znakomity piłkarz ma bardzo wysokie oczekiwania finansowe i nie wiadomo, jak zakończą się negocjacje.

Wyjazd Kuleszy do Turcji. Co z wyborem selekcjonera?

Wydaje się, że na trenera Polaków trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl, Kulesza w sobotę wyjechał do Turcji do miejscowości Belek, w której ma przebywać kilka dni.

Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ w tym miejscu większość klubów PKO Ekstraklasy przygotowuje się do rundy wiosennej. Taka informacja wywołała spore poruszenie w piłkarskim świecie. Niektórzy spekulują, że Kulesza specjalnie opóźnia decyzję ogłoszenia selekcjonera i być może zaskoczy swoim wyborem.

Polacy za praktycznie dwa miesiące, 24 marca rozpoczną walkę w barażach MŚ 2022. W półfinale zmierzą się z Rosją. W razie triumfu ich rywalem w finale będzie zwycięzca pary Szwecja - Czechy.

RadioZET.pl