Zamknij

Kulesza ma na celowniku sensacyjnego selekcjonera. Boniek: "Uśmiałem się"

05.01.2022 15:37
Cezary Kulesza i Zbigniew Boniek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News; RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Jak poinformował we wtorek wieczorem "Przegląd Sportowy", prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ma na celowniku sensacyjnego selekcjonera, Ukraińca Andrija Szewczenkę. Doniesienia polskiego dziennika skomentował na Twitterze były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. "Uśmiałem się" - napisał popularny "Zibi" na swoim profilu na Twitterze.

We wtorek "Przegląd Sportowy" zaskoczył wszystkich informacją, że Cezary Kulesza wymarzył sobie Andrija Szewczenkę jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Takiej kandydatury nie spodziewał się nikt przede wszystkim dlatego, że Ukrainiec dopiero niedawno został trenerem włoskiej Genoi.

Jeśli więc Polski Związek Piłki Nożnej rzeczywiście zdecydowałby się na zakontraktowanie popularnego "Szewy", musiałby za niego zapłacić włoskiemu klubowi niemałe pieniądze. Tym samym mielibyśmy podobną sytuację do tej, w jaki sposób odszedł z reprezentacji Polski do Flamengo Paulo Sousa.

Kulesza ma na celowniku sensacyjnego selekcjonera. Boniek: "Uśmiałem się"

Sensacyjne doniesienia polskiego dziennika skomentował Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN-u zrobił to w swoim, bezpardonowym stylu.

"Uśmiałem się. Czyli Andriej miałby zrobić to samo co Paulo, tylko w drugą stronę? PS: Ma kontrakt na 2,5 roku, a do zarobienia jeszcze 7,5 mln euro netto" - napisał popularny "Zibi" na Twitterze.

Szewczenko ma ważną umowę z Genoą do 30 czerwca 2024 roku. Według informacji Bońka 45-latek inkasuje trzy miliony euro za jeden rok pracy.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy, Zbigniew Boniek