Zamknij

Kolejny kandydat chce prowadzić Polaków. To wielokrotny mistrz kraju

12.01.2022 07:29
Marcel Koller
fot. STEFAN WERMUTH/AFP/East News

Marcel Koller zgłosił kandydaturę na selekcjonera reprezentacji Polski. Informację przekazał Roman Kołtoń, który jest przekonany, że 61-latek wysłał zgłoszenie Cezaremu Kuleszy.

Marcel Koller jest kolejnym potencjalnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski. Były piłkarz, który dziewięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Szwajcarii (siedem razy jako gracz i dwa jako trener przyp. red.) miał wysłać swoje CV Cezaremu Kuleszy.

- Na biurku Cezarego Kuleszy wylądowało kolejne nazwisko: Marcel Koller, Szwajcar z 6-letnim doświadczeniem w reprezentacji - napisał Roman Kołtoń na Twitterze.

Już wczoraj informowaliśmy, że wybór nowego trenera biało-czerwonych może się przedłużyć i nazwisko, które pierwotnie miało zostać ogłoszone 19 stycznia, kibice poznają jeszcze później.

Marcel Koller chętny na objęcie reprezentacji Polski

Od kilku dobrych dni co chwila pojawiają się nowe kandydatury na objęcie polskiej kadry. Poza włoskimi szkoleniowcami chęci wykazał także Koller, którego ostatnim prowadzonym klubem był FC Basel (sierpień 2018 - sierpień 2020). Od tamtej pory Szwajcar jest bezrobotny.

Wcześniej Marcel Koller prowadził takie drużyny jak: FC Koeln, VfL Bochum, czy Grasshoppers Zurych. W latach 2011-2017 był selekcjonerem reprezentacji Austrii, z którą wywalczył awans na Euro 2016.

RadioZET.pl