Zamknij

Kolejny rewolucyjny pomysł władz FIFA. Mundial raz na trzy lata

08.04.2022 11:59
Kolejny rewolucyjny pomysł władz FIFA. The Sun: mundial raz na trzy lata
fot. AP/Associated Press/East News

FIFA rozważa zmianę harmonogramu rozgrywania mistrzostw świata. Przerwa pomiędzy turniejami miałaby wynosić 3 lata – informuje The Sun.

Szef FIFA, Gianni Infantino, w trakcie kongresu federacji w Dosze zapowiedział, że pomysł organizacji mistrzostw świata co dwa lata nie będzie dalej forsowany. Dodał jednak, że „trzeba wprowadzić zmianę w organizacji turnieju”.

Zmianą o której mówił jest przestawienie harmonogramu rozgrywania mundialu. „Infantino pracuje nad tym, by mistrzostwa były rozgrywane co 3 lata. Jednego roku odbędzie się mundial, drugiego klubowe mistrzostwa świata, a trzeciego Euro i Copa America” – informuje The Sun.

FIFA: nie będzie przedłużania meczów 

W tym tygodniu media informowały też, że  FIFA chce wydłużyć mecze z 90 do 100 minut. Federacja opublikowała oświadczenie, w którym określiła jasne stanowisko w tej sprawie.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami i plotkami, FIFA chciałaby wyjaśnić, że nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w przepisach dotyczących długości meczów piłkarskich podczas Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022 ani w żadnych innych rozgrywkach" - stwierdzili przedstawiciele FIFA. 

RadioZET.pl/PAB