Zamknij

Na selekcjonera kadry poczekamy dłużej? Kulesza zdradził nowe informacje

11.01.2022 19:35
Cezary Kulesza o wyborze selekcjonera
fot. Jakub Kaminski/East News

Cezary Kulesza w rozmowie z portalem meczyki.pl przekazał, że wybór selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski może się przedłużyć. Wcześniej mówiło się o 19 stycznia, bo wtedy odbędzie się zjazd PZPN.

Reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera od 29 grudnia 2021 roku. Paulo Sousa postanowił rozwiązać kontrakt i przyjąć ofertę brazylijskiego Flamengo. Na mocy porozumienia musi zapłacić ogromne odszkodowanie naszej federacji. Problem jednak pozostał, bo 24 marca biało-czerwonych czeka półfinał baraży o MŚ 2022 w Katarze z Rosją. Nowy szkoleniowiec nie będzie miał zbyt wiele czasu, by poznać piłkarzy. Stąd najgłośniej mówi się o powrocie byłego szkoleniowca Adama Nawałki, który doprowadził kadrę do ćwierćfinału Euro 2016.

Na biurku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej lądują jednak kolejne kandydatury. Z ostatnich doniesień wynika, że Fabio Cannavaro, który w sobotę w Warszawie osobiście rozmawiał z Cezarym Kuleszą, nie chce pracować w Polsce. Mówi się też o innych Włochach, Cesare Prandellim czy Andrei Pirlo.

Kiedy wybór selekcjonera reprezentacji Polski?

Kiedy poznamy nowego selekcjonera? Wcześniej mówiło się o 19 stycznia, bo na ten dzień zaplanowane jest posiedzenie Zarządu PZPN. Kulesza przyznał, że robi co może, ale nie wyklucza, że nie będzie to data ostateczna i ten termin może się zarówno wydłużyć, jak i skrócić.

- Nigdzie nie powiedziałem, że 19 stycznia to sztywny termin, tylko że będę się starał wyjaśnić sprawę do tego terminu. Ale nie potrafię powiedzieć, czy to będzie wcześniej, czy może dzień później. To będzie uzależnione od pracy prawników z obu stron, którzy na pewno będą chcieli coś do umowy dodać, coś od niej odjąć. Ja zrobię wszystko, żeby zapisy były z korzyścią dla PZPN. 19 stycznia to nie jest sztywny termin - zdradził w rozmowie z portalem meczyki.pl.

Kapitan reprezentacji Robert Lewandowski podczas Gali Mistrzów Sportu, że najlepsza była polska opcja, ale zaraz dodał, że to jego "prywatne zdanie".

RadioZET.pl/meczyki.pl