Zamknij

Wiemy, kiedy poznamy nowego selekcjonera. Kulesza ujawnił termin

30.12.2021 21:19
reprezentacja Polski i Cezary Kulesza
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Cezary Kulesza razem z resztą polskiego związku poszukuje następcy Paulo Sousy. W czasie programu "Sportowy Wieczór" na antenie TVP Sport prezes PZPN poinformował, że nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski poznamy 19 stycznia.

Cezary Kulesza w środę doszedł do porozumienia z Paulo Sousą w sprawie rozwiązania jego kontraktu z reprezentacją Polski. Prezes PZPN zdołał wywalczyć odszkodowanie, jakie Portugalczyk musi wypłacić związkowi za zerwanie umowy. O ile pierwszy krok został zrobiony, przed związkiem czeka kolejne trudne zadanie znalezienia następcy 51-latka.

Z decyzją nie ma co czekać, ponieważ za niecałe trzy miesiące biało-czerwoni będą walczyć w barażach o awans na MŚ w Katarze. W półfinale zmierzą się z Rosją, a zwycięzca spotka się w finale z wygranym z pary Czechy - Szwecja.

Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera Polaków?

- Najpierw chciałem załatwić sprawę pana Sousy. Teraz przechodzimy do tematu jego następcy. Wiem, że kibiców ta kwestia niezwykle interesuje, ale proszę jeszcze o chwilę cierpliwości - podkreślił Kulesza w wywiadzie dla "Interii".

W czwartkowy wieczór na antenie TVP Sport prezes PZPN wysłał kibicom jasny sygnał, zapowiadając, do kiedy powinni spodziewać się ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

- 19 stycznia, na pierwszym posiedzeniu zarządu, będziemy znać nazwisko nowego trenera - ujawnił.

Zdaniem TVP Sport w wyścigu o posadę trenera biało-czerwonych zostało dwóch kandydatów. Poza Adamem Nawałką mówi się jeszcze tylko o Marku Papszunie. Mimo to media co jakiś czas wymieniają również propozycje zagranicznych szkoleniowców.

RadioZET.pl