Zamknij

Kamil Piątkowski kontuzjowany. Fatalne wieści dla Paulo Sousy

24.09.2021 16:35
Kamil Piątkowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Piątkowski doznał złamania kostki - poinformował Red Bull Salzburg w oficjalnym komunikacie. Uraz reprezentanta Polski wyklucza go z gry przez co najmniej trzy miesiące.

Kamil Piątkowski kontuzjowany. Uraz u 21-latka zdiagnozowano po meczu w Pucharze Austrii, w którym Red Bull Salzburg rozbił SC Kalsdorf 8:0. Według portalu "Onet", piłkarz narzekał na dyskomfort jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

Obrońca znalazł się w wyjściowym składzie mistrzów Austrii i po starciu z jednym z rywali, poczuł silniejszy ból w prawej kostce. W najbliższych dniach zawodnik przejdzie operację. Kontuzja jest na tyle poważna, że zawodnik będzie wyłączony z gry przez przynajmniej trzy miesiące. Informacja o problemach Piątkowskiego nie jest dobra dla Paulo Sousy, który nie będzie mógł skorzystać z gracza w październikowych i listopadowych meczach reprezentacji Polski w el. MŚ 2022.

Kamil Piątkowski doznał złamania kostki. Poważny uraz reprezentanta Polski

Piątkowski, który ma za sobą trzy mecze w seniorskiej reprezentacji Polski, do austriackiej drużyny trafił latem z Rakowa Częstochowa. W ubiegłym tygodniu zadebiutował w Lidze Mistrzów, wchodząc w drugiej połowie meczu z Sevillą (1:1).

RadioZET.pl