Zamknij

Reprezentant Polski opowiedział o trudnym powrocie z kontuzji. "Martwiłem się"

03.12.2021 09:54
Kamil Piątkowski opowiedział o trudnym powrocie z kontuzji. "Martwiłem się"
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER

Kamil Piątkowski wrócił do pierwszego składu RB Salzburg. Obrońca reprezentacji Polski we wrześniu złamał sobie kostkę i przez trzy miesiące dochodził do zdrowia. - Jestem gotowy na nadchodzące mecze – przyznał.

Kamil Piątkowski doznał złamania kostki w meczu Pucharu Austrii z SC Kalsdorf (8-0). Spotkanie odbyło się pod koniec września, a reprezentant Polski leczył się przez trzy miesiące. W rozmowie z pracownikami działu prasowego RB Salzburg Piątkowski wyznał, że po urazie nie ma już śladu.

- Czuję się dobrze. Kontuzja była dla mnie ciężka, bo tak naprawdę to był pierwszy taki uraz. Ciężko pracowałem nad moim powrotem z fizjoterapeutami w Thalgau i na szczęście poszło to szybciej niż się spodziewałem – przyznał i dodał: - Jestem już w 100 procentach gotowy na nadchodzące mecze.

Kamil Piątkowski: martwiłem się, że mogę stracić czucie piłki

Piątkowski  opowiedział, że podczas leczenia zastanawiał się m.in. o to, czy po kontuzji będzie miał problemy z kontrolą piłki. - Martwiłem się, że mogę wszystko zapomnieć. Czy moje czucie piłki mi pozostanie. Moja siła, gra fizyczna, jest bardzo ważna, a jaka będzie po urazie? Jednak po pierwszych ćwiczeniach w Taxham zauważyłem, że wszystko idzie dobrze i że dobrze się czuję – stwierdził były obrońca Rakowa.

Piątkowski przez ostatnie 3 miesiące rehabilitował się codziennie. - Te dni były bardzo wyczerpujące. Wiele osób myśli, że kontuzjowany zawodnik ma wolne. To nie tak. Nie ma dni wolnych u kontuzjowanego. Każdej nocy wracałem do domu wyczerpany i kładłem się prosto do łóżka. Kiedy jesteś kontuzjowany, musisz pracować cztery lub pięć razy ciężej niż zdrowy zawodnik – wyjawił obrońca.

Kamil Piątkowski wraca do gry po kontuzji 

Piątkowski po kontuzji zagrał już jeden mecz w RB. Obrońca wystąpił w przegranym spotkaniu z Austrią Klagenfurt (1:0). W sobotę drużyna Polaka gra z Hartbergiem. 

RadioZET.pl/PAB