Zamknij

Jerzy Brzęczek o zwolnieniu: Poczułem, że skradziono mi moje marzenie

23.09.2021 23:04
Jerzy Brzęczek
fot. YouTube/Kanał Sportowy

Jerzy Brzęczek był gościem programu "Niech gadają" w Kanale Sportowym. Były selekcjoner reprezentacji Polski ze szczegółami opowiedział o kulisach swojego zwolnienia, rozmowie ze Zbigniewem Bońkiem i odczuciach, jakie towarzyszyły mu w ostatnich miesiącach.

- Poczułem, że skradziono mi moje marzenie - rozpoczął Brzęczek, pytany przez prowadzącą program Małgorzatę Domagalik o to, jak wyglądał dzień, w którym został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski.

Zwolnienie Brzęczka. Jak wyglądała rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem?

- To była krótka rozmowa. Przychodząc na nią, nie spodziewałem się, że zostanę zwolniony. Dopiero jak zobaczyłem Macieja Sawickiego, pomyślałem, że to może się wydarzyć. Prezes powiedział po prostu, że podjął taką decyzję i uszanowałem to. Odpowiedziałem mu jednak, że jestem zaskoczony, bo wszystko, czego ode mnie oczekiwano, zrealizowałem - powiedział.

- Myślę, że prezes Boniek podjął tę decyzję już po naszym ostatnim meczu, w listopadzie. Powiedziałem wtedy nawet żonie, gdy wróciłem do domu, że dziwnie zachowywał się już w szatni - dodał.

Brzęczek: Osoby z PZPN-u dzwoniły do mnie i pytały, co się stało

- Oczywiście, że to było rozczarowanie. Z drugiej strony zrobiłem szybką analizę. Mowię: "Jurek, wszystko zrealizowałeś". Każdy kontrakt trenera jest uwarunkowany realizacją celów. Ja wszystkie zrealizowałem. Po tym wszystkim kilka osób z PZPN-u dzwoniło do mnie i pytało, co się stało. Nie rozumieli, co się dzieje - komentował.

- Trochę mnie to bolało. Nie powiem jak długo, ale najgorszy był moment, jak zaczęły się mecze Euro 2020. Z jednej strony myślisz, powinienem tam być, z drugiej bardzo kibicowałem chłopakom - przyznał.

Czy Jerzy Brzęczek pożegnał się z Robertem Lewandowskim?

- Życzę nowemu selekcjonerowi jak najlepiej. Chłopakom tak samo. Czy rozmawiałem z Paulo Sousą? Nie. Czy Robert Lewandowski się ze mną pożegnał? Tak. Zadzwonił do mnie. Wcześniej też często rozmawialiśmy - podsumował.

RadioZET.pl/Kanał Sportowy