Zamknij

Praca w Kosowie nie dla trenera Brzęczka. Felix Magath bliski objęcia stanowiska

19.01.2022 10:33
Jerzy Brzęczek nie zostanie trenerem Kosowa. Felix Magath bliski objęcia stanowiska
fot. Jie en - Imaginechina/EAST NEWS

Nowym trenerem Kosowa niebawem ma zostać Felix Magath – poinformował Arlind Sadiku, komentator piłkarski pochodzący z tego kraju. To o tyle istotne, że według mediów jednym z kandydatów na stanowisko selekcjonera tamtejszej kadry był Jerzy Brzęczek.

Felix Magath prowadzi negocjacje z kosowskim związkiem piłkarskim. Do Niemiec pojechał prezydent federacji, Agim Ademi, który ma podpisać umowę z trenerem – poinformował Arlind Sadiku.

Ostatnim trenerem Kosowa był Bernard Challandes, który został zwolniony w październiku zeszłego roku. Od tamtej pory stanowisko selekcjonera tamtejszej kadry było nieobsadzone. Cały czas trwały poszukiwania nowego szkoleniowca – jednym z kandydatów na to stanowisko miał być Jerzy Brzęczek. Jak przekazał portal WP Sportowe Fakty, Jerzy Brzęczek odbył rozmowę z federacją Kosowa i znalazł się w ścisłym gronie faworytów od objęcia tamtejszej reprezentacji.

Media: Magath niebawem trenerem Kosowa

Wszystko wskazuje na to, że selekcjonerem Kosowa zostanie jednak inny trener – Felix Magath. Niemiec nie pracował w tej roli od 2017 roku, gdy odszedł z chińskiego Shandong Taishan. Potem pracował jeszcze jako dyrektor ds. współpracy międzynarodowej w dwóch niemieckich klubach.

RadioZET.pl/PAB