Zamknij

Korwin-Mikke: z Andorą powinniśmy grać piłkarzami z II ligi. "Wygraliby wyżej"

29.03.2021 13:18
Korwin-Mikke: z Andorą powinniśmy grać piłkarzami z II ligi. "Wygraliby wyżej"
fot. Shutterstock

Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji, na swoim profilu na Twitterze stwierdził, że w meczach eliminacyjnych z Andorą czy San Marino powinni wystąpić zawodnicy II ligi. - Wygraliby wyżej niż 3:0. Do tego to oszczędność na mistrzach – dodał polityk, nawiązując do kontuzji Roberta Lewandowskiego.

Janusz Korwin-Mikke to jeden z wielu komentujących, którzy krytykowali decyzję Paulo Sousy o wystawieniu Roberta Lewandowskiego w meczu z Andorą. Polak w niedzielnym spotkaniu uszkodził więzadła poboczne w prawym kolanie i nie zagra w środowym meczu na Wembley. Kapitan reprezentacji wróci do klubu, gdzie rozpocznie rehabilitację. Według Janusza Korwina-Mikkego Lewandowski nie powinien w ogóle wyjść na boisko w niedzielnym spotkaniu.

Zdaniem polityka, na mecze reprezentacji ze słabszymi rywalami nie należy powoływać najlepszych zawodników w kraju."Przecież od lat tłumaczę: na mecze z Andorrą, San Marino, Liechtensteinem itp. trzeba wystawiać czołową drużynę II ligi" - napisał Janusz Korwin-Mikke na swoim Twitterze.

Korwin Mikke: reprezentacja II-ligowców pokonałaby Andorę wyżej niż 3:0

Poseł Konfederacji uważa, że drużyna składająca się z zawodników drugoligowych pokonałaby Andorę czy San Marino wyżej niż nasi reprezentanci. - Wygrają niż reprezentacja, bo taka drużyna umie grać z "kelnerami". Reprezentanci odruchowo robią wyższe kombinacje... No, i oszczędność na mistrzach - skomentował w swoim stylu Korwin-Mikke, odnosząc się do kontuzji Lewandowskiego. 

Kapitan reprezentacji Polski doznał kontuzji w trakcie niedzielnego meczu z Andorą (3:0) w Warszawie. Zdobył w nim dwie bramki, ale boisko opuścił już w 63. minucie. "Leczenie tego typu kontuzji z reguły trwa od 5 do 10 dni. W związku z tym Robert Lewandowski wróci do klubu, gdzie będzie przechodził dalszą rehabilitację" - poinformował PZPN w komunikacie.

RadioZET.pl/PAB