Zamknij

Czołowy polski kandydat na selekcjonera zabrał głos na temat prowadzenia kadry

25.01.2022 09:09
Jan Urban
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

W poniedziałek "Przegląd Sportowy" wystrzelił z bombą, jakoby Jan Urban, obecny trener Górnika Zabrze, miał być polskim "numerem jeden" u prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy, jeśli chodzi o zatrudnienie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. We wtorek - również na łamach "PS" - do całej sytuacji odniósł się sam zainteresowany.

Cezary Kulesza jeszcze nie tak dawno, bowiem w minioną sobotę, poinformował w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty, że nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski ogłosi 31 stycznia na konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie. - Proszę kibiców i media o jeszcze chwilę cierpliwości, choć wiem, jakie olbrzymie emocje wzbudza ten temat. Prowadzimy ostatnie negocjacje, jest ścisłe grono kandydatów - wyjawił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mimo to w polskich mediach wciąż aż huczy od plotek na temat tego, kto jest faworytem do objęcia tej posady. Jako tych czołowych wymienia się przede wszystkim Andrija Szewczenkę oraz Adama Nawałkę.

Jan Urban zabrał głos na temat prowadzenia reprezentacji Polski

W poniedziałek "Przegląd Sportowy" odpalił prawdziwą bombę i poinformował, że Nawałka nie cieszy się u Kuleszy największym poparciem nawet tylko wśród polskich trenerów, a spośród nich faworytem prezesa PZPN-u ma być natomiast obecny szkoleniowiec Górnika Zabrze - Jan Urban.

Urban przebywa obecnie w Turcji, gdzie wraz z piłkarzami Górnika przygotowuje się do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. W sobotę do tego samego kraju udał się także Kulesza, który - zdaniem dziennika - poleciał tam przede wszystkim po to, by negocjować z trenerem zabrzan. Dzień później - również na łamach "PS" - sam zainteresowany zaprzeczył tym doniesieniom.

Urban: "Nie spotkałem się z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy umówieni"

- Nie spotkałem się w Turcji z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy też umówieni. Spokojnie pracujemy, przygotowujemy się do wiosny - powiedział Urban cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Gazeta dodała, że na pytania na temat ewentualnej pracy szkoleniowca "Górników" w reprezentacji Polski 59-latek nie chciał udzielać odpowiedzi. Wydaje się więc, że coś wciąż jest na rzeczy.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy