Zamknij

Jacek Kurski ostro o wynikach oglądalności meczu Albania - Polska. "Rozbój”

13.10.2021 11:37
Jacek Kurski ostro o wynikach oglądalności meczu Albania - Polska. "Rozbój”
fot. AGENCJA SE/East News

Nawet ponad 9 milionów osób oglądało wtorkowy mecz reprezentacji Polski z Albanią – podał na swoim Twitterze Jacek Kurski. Prezes TVP wykorzystał wpis do tego, by poskarżyć się na nieuczciwe – według niego – sumowanie liczby widzów. "Ile jeszcze ten rozbój potrwa?" – pytał.

Jacek Kurski podsumowując mecz  Polski z Albanią stwierdził, że spotkanie było pod kontrolą, a selekcjoner Paulo Sousa przeprowadził trafne zmiany. „Gol i asysta zmienników. Wielka widownia! Brawo Kibice” – dodał Kurski we wpisie na Twitterze.

Prezes TVP pochwalił się też wynikami oglądalności z wtorkowego wieczoru. Według danych, które udostępnił Kurski, mecz oglądało średnio 8 milionów widzów, a w szczycie było ich nawet 9,3 miliona.

Jacek Kurski: ile jeszcze ten rozbój potrwa? 

Kurski stwierdził też, że wyniki oglądalności są błędne. „Szkoda tylko, że jak zawsze zostaniemy okradzeni z ok. 3 mln naszych widzów. Ile jeszcze ten rozbój potrwa?” - napisał prezes TVP, zwracając się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

TVP nie było jedyną stacją, która pokazała mecz Albania Polska – można było go też obejrzeć na Polsacie Sport Premium. Prezes telewizji Polskiej zwrócił uwagę na błędny – w jego opinii – sposób podliczania widzów „łączonych” transmisji. Według niego, w przypadku dzielenia praw suma widowni jest mniejsza.

– Zauważyliśmy, że w momencie dzielenia się prawami "wyparowuje" widownia. Suma rozdzielonych strumieni jest niższa niż nasza widownia pierwotna przed sublicencją – mówił Kurski w rozmowie z portalem wpolityce.pl, przeprowadzonej w marcu tego roku.

RadioZET.pl/Twitter/PAB