Zamknij

El. MŚ 2022: Trener Hiszpanów spóźnił się na mecz, bo... utknął w windzie

01.04.2021 14:56
Luis Enrique
fot. AFP/EAST NEWS

Luis Enrique, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, spóźnił się na mecz swojej drużyny z Kosowem w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze, ponieważ... utknął w windzie. Hiszpański szkoleniowiec nie mógł wydostać się z niej przez ponad godzinę i w rezultacie przybył na mecz, gdy jego piłkarze już grali.

  • Luis Enrique spóźnił się na mecz reprezentacji Hiszpanii z Kosowem w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze, ponieważ... utknął w windzie
  • Selekcjoner Hiszpanów nie mógł wydostać się z niej przez ponad godzinę i w rezultacie przybył na stadion w Sewilli, gdy jego piłkarze już grali
  • Pomimo zamieszania Hiszpania gładko pokonała Kosowo 3:1

Luis Enrique, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, oraz jego asystenci utknęli na godzinę w hotelowej windzie i spóźnili się na środowy mecz eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze z Kosowem (3:1). Na stadion w Sewilli dotarli, gdy piłkarze już grali.

Ponieważ autobus, którym mieli przyjechać razem z drużyną, został pod obiektem, musieli wsiąść w samochód i przyjechać na własną rękę. Incydent nie miał wielkiego wpływu na drużynę, która pokonała niżej notowanych rywali z Kosowa 3:1. Gole zdobyli Dani Olmo, Ferran Torres i Gerard Moreno.

Hiszpania - Kosowo: Luis Enrique spóźnił się na mecz, bo utknął w windzie

- W razie czego mieliśmy przygotowany plan B, w którym mój sztab miał przejąć moje obowiązki. Gdybym nie dotarł na mecz, nie zrobiłoby to wielkiej różnicy - powiedział Enrique na pomeczowej konferencji prasowej.

Hiszpanie z dorobkiem siedmiu punktów są liderami grupy B, zaś Kosowianie, którzy nie zdobyli jeszcze ani jednego "oczka", plasują się na ostatniej pozycji. Na drugim miejscu znajduje się Szwecja (6 punktów), na trzecim Grecja (2 pkt), zaś czwartym - Gruzja (1 pkt).

RadioZET.pl/PAP