Zamknij

Skandaliczny wpis "Guardiana" po meczu Polaków: Celowo wyszukują aryjską urodę

10.09.2021 19:43
Polska - Anglia
fot. Beata Zawadzka/East News

Jeden z dziennikarzy "The Guardian" prowadząc relację na żywo meczu Polska - Anglia zamieścił kontrowersyjny wpis. W komentarzu zasugerował, że operator kamery świadomie na trybunach pokazuje dzieci z...aryjską urodą.

Mecz Polska - Anglia cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców. W czasie środowego wieczoru na PGE Narodowym nie brakowało sytuacji, które były szeroko komentowane kolejnego dnia. Wiele osób mówiło o gwizdach fanów podczas hymnu Anglii, wspominano reakcję Roberta Lewandowskiego tuż przed pierwszym gwizdkiem na zachowanie kibiców, czy też poruszano temat afery z Kamilem Glikiem, który został oskarżony o rasizm.

Niemniej jednak zauważono jeszcze jedną rzecz. Okazało się, że na stronie dziennika "The Guardian" jeden z dziennikarzy prowadzący relację na żywo zamieścił kuriozalny wpis.

Wiemy, o co Anglicy oskarżyli Glika. Poszło o jeden gest

Polska - Anglia: Kontrowersyjny wpis dziennika "Th Guardian"

- Operator kamery w dalszym ciągu pokazuje dzieci na trybunach. Nie wiem, czy celowo wyszukują najbardziej aryjsko wyglądających młodych, czy wszystkie dzieci w Warszawie mają blond włos - czytamy.

Wpis został usunięty, ale w internecie nic nie ginie. Najwidoczniej osoba uświadomiła sobie, że zdecydowanie przesadziła, publikując go w sieci.

RadioZET.pl