Zamknij

Dobre wieści ze zgrupowania kadry. Krychowiak wrócił do treningów z drużyną

31.08.2021 14:19
Grzegorz Krychowiak trenował z drużyną
fot. PAP

Grzegorz Krychowiak, który wcześniej narzekał na stłuczenie kolana, wziął udział we wtorkowym treningu w Warszawie, gdzie polscy piłkarze przygotowują się do meczów eliminacji MŚ 2022. W zajęciach zabrakło tylko Piotra Zielińskiego. Wieczorem kadrę czekają testy na COVID-19.

Grzegorz Krychowiak przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski z urazem kolana. W stawie zgromadziła się woda, która powodowała ból na tyle dokuczliwy, że pomocnik Kransodaru nie wziął udziału w poniedziałkowych zajęciach. Dobę później z obozu kadry napłynęły lepsze wieści.

- Grzegorz przeszedł wczoraj wieczorem badania, żebyśmy mieli pewność. Wszystko już jest w porządku - powiedział PAP team menedżer reprezentacji Polski i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do el. MŚ 2022

We wtorkowych zajęciach, złożonych m.in. z gierki wewnętrznej, uczestniczyło 24 piłkarzy. Wśród nich powołani w poniedziałek w trybie awaryjnym Bartosz Slisz z Legii i Damian Szymański z AEK Ateny. Zabrakło tylko wracającego do zdrowia po kontuzji mięśnia uda Piotra Zielińskiego.

Powrót do treningów Krychowiaka to bodaj pierwsza dobra wiadomość z tego zgrupowania. Wcześniej docierały tylko złe informacje o kolejnych kontuzjach i wykluczeniach. W meczach z Albanią (2.09), San Marino (5.09) i Anglią (8.09) zabraknie m.in. Mateusza Klicha, Jacka Góralskiego, Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Recy czy Sebastiana Szymańskiego.
We wtorkowy wieczór piłkarzy i sztab reprezentacji czekają testy na koronawirusa, obowiązkowe przed każdym meczem.

RadioZET.pl/PAP/bia/ wkp/