Zamknij

Grzegorz Krychowiak wie, kto powinien zostać trenerem kadry. Podał nazwisko

26.01.2022 16:00
Grzegorz Krychowiak o kandydacie na trenera reprezentacji Polski: to najlepsza opcja
fot. SYLWIA DĄBORWA/Polska Press/East News

Grzegorz Krychowiak przyznał, że Adam Nawałka to według niego najlepszy kandydat na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. -Można szukać innych, ale Nawałka to opcja najlepsza – stwierdził Krychowiak w rozmowie z Interią.

Grzegorz Krychowiak rozmawiał z dziennikarzami z okazji otwarcia kliniki zdrowotnej pod Poznaniem. Piłkarz Krasnodaru jest jednym z jej współwłaścicieli. Krychowiak został zapytany m.in. o tematy związane z kadrą.

-Nowy selekcjoner, który podejmie rękawicę, będzie tu kluczowy, więc ważne jest, by zaaklimatyzował się jak najszybciej. Adam Nawałka, który zna reprezentację i zawodników, byłby kilka kroków przed kimś, kto tego doświadczenia nie ma. To jednak tylko opinia, ja decyzji nie podejmuję – powiedział Krychowiak w rozmowie z Radosławem Nawrotem z Interii.

Krychowiak: Nawałka był z nami w stałym kontakcie 

Reprezentant Polski stwierdził, że większość kadrowiczów byłaby „za” powrotem Nawałki. - Pamiętają, że współpraca z trenerem Nawałką była dobra. W wypadku każdego trenera przychodzi porażka i trzeba wtedy odejść, ale to jeszcze nie znaczy, że mamy do czynienia ze złym szkoleniowcem – uważa pomocnik Krasnodaru.

Krychowiak zdradził też, że Nawałka utrzymał kontakt z kadrą po zwolnieniu. - Trener Nawałka po porażkach i zwycięstwach zawsze był z nami w stałym kontakcie. Dzwonił, pisał SMSy, był cały czas z nami. Jeśli chodzi o kontakt z zawodnikami, to Nawałka był pod tym względem najlepszy, a to kluczowa sprawa. U selekcjonera - na pewno, bo treningów z nim nie jest wiele. (…) Patrząc na naszą obecną sytuację, te kilka miesięcy to może już być za późno. Można szukać innych, ale Nawałka to opcja najlepsza.

RadioZET.pl/PAB