El. MŚ 2022: Pewna wygrana Francuzów z Finlandią, dwa gole Griezmanna

07.09.2021 23:05
Francja - Finlandia

Francja pokonała Finlandię 2:0 we wtorkowym meczu el. MŚ 2022.  Dwie bramki dla Trójkolorowych zdobył Antoine Griezmann.

Francja potrzebowała zwycięstwa po dwóch remisach, jakie odniosła z: Bośnią i Hercegowiną i Ukrainą (oba spotkania zakończyły się wynikiem 1:1). Trójkolorowi już od pierwszych minut pokazali Finom, że to oni będą dominować na boisku i dyktować warunki gry.

Na murawie błyszczeli Karim Benzema, Paul Pogba i Antoine Griezmann. Ten ostatni otworzył wynik już w 25. minucie. Po grze na jeden kontakt z Benzemą piłkarz Atletico wpadł z piłką w pole karne, minął jednego z rywali i skierował futbolówkę do siatki.

El. MŚ 2022: Koncertowa gra Griezmanna. Francuzi lepsi od Finów

Po zmianie stron mistrzowie świata prezentowali się jeszcze lepiej, popisując się coraz efektowniejszymi akcjami. Finowie byli kompletnie bezradni, co było widoczne w 54. minucie. Wówczas Benzema zwiódł dwóch przeciwników i zagrał na prawe skrzydło do Dubois. Ten natychmiast odegrał do Griezmanna. Z początku wydawało się, że były zawodnik Barcelony źle przyjął piłkę, ale uratował sytuację i praktycznie z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie.

Dzięki wygranej Francja umocniła się na prowadzeniu w grupie D z dorobkiem 12 punktów na koncie. Na drugim miejscu jest Ukraina, która do tej pory uzbierała jedynie pięć "oczek".

Francja - Finlandia 2:0 (1:0)

Bramki: Antoine Griezmann 25., 54.

W innym wtorkowym spotkaniu grupy D el. MŚ 2022 Bośnia i Hercegowina zremisowała z Kazachstanem 2:2. W innych ciekawszych meczach Holandia rozbiła Turcję 6:1, Norwegia wygrała z Gibraltarem 5:1, a Szkocja była lepsza od Austrii 1:0.