Zamknij

Lewandowski zaatakowany przez farmę trolli. "Nie ma odpowiedniego komentarza"

Maciej Walasek
31.03.2022 18:29
Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Robert Lewandowski we wtorek razem z reprezentacją Polski wywalczył awans na MŚ w Katarze. O ile w kraju wybuchła euforia, nie wszyscy cieszyli się z osiągnięcia piłkarzy. Po ostatnim sukcesie biało-czerwonych tzw. foliarze skrytykowali w sieci napastnika Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie w finale baraży ze Szwecją, wykorzystując rzut karny. Drugiego gola zdobył Piotr Zieliński, dzięki czemu biało-czerwoni pokonali Szwecję 2:0 i awansowali na mistrzostwa świata w Katarze. Tuż po końcowym gwizdku kadra Czesława Michniewicza świętowała sukces razem z kibicami na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

- To nie był łatwy okres. Nie tylko dla nas, piłkarzy, ale też dla całego świata, Europy, dla Polaków - patrząc na to, co się dzieje za naszą granicą. Przygotowanie mentalne do tego meczu było dla nas wielkim wyzwaniem. Wyszliśmy z tego zwycięsko i to się najbardziej liczy - mówił kapitan zespołu, nawiązując do wojny w Ukrainie.

Foliarze zaatakowali Lewandowskiego w sieci

Niestety, nie wszyscy skupili się na awansie Polaków na katarski mundial. Zaraz po historycznym osiągnięciu piłkarzy głos zabrali foliarze, czyli osoby wierzące w teorie spiskowe, zjawiska paranormalne, czy pseudonaukowe teorie. Krytyka spadła głównie na Lewandowskiego, któremu wytknięto zaszczepienie się przeciwko COVID-19, czy granie z opaską w barwach ukraińskiej flagi.

"Nie lubi iść pod wiatr. Gra dla Niemców, "Popiera Ukrainę, reklamuje zdrowe szczepionki", "Brak myślenia", "Niewolnik systemu", "Pajac, pazerny na kasę. Pewnie dużo mu zapłacili" - czytamy w komentarzach.

"Szokujące, strasznie. W sumie nie ma do tego chyba odpowiedniego komentarza" - napisał w poście na Twitterze Maciej Łuczak z portalu meczyki.pl

Trudno nie zgodzić się z jego wpisem. Warto zaznaczyć, że w większości te komentarze nie należą do wpisów rzeczywistych kibiców, czy może miłośników piłki nożnej, ale do pracowników farmy trolli, którzy na specjalnych kontach sieją antyspołeczne zachowania, mające sprowokować, ośmieszyć lub obrazić innych.

RadioZET.pl