Zamknij

Mistrz świata może objąć polską kadrę. "Oferta na biurku, jest analizowana"

31.12.2021 15:07
Fabio Cannavaro
fot. JB Autissier via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Nieustanne plotki o nowym selekcjonerze Polski nabierają tempa. Według dziennikarza Interii Sebastiana Staszewskiego do grona rozpatrywanych kandydatów dołączył mistrz świata z 2006 roku - Fabio Cannavaro.

Nieoczekiwana rezygnacja Paulo Sousy ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski sprawiła, że zaczęto dyskutować o nowym kandydacie na tę posadę. Początkowo media mówiły o zainteresowaniu PZPN-u tylko polskimi trenerami, m.in. Adamem Nawałką, Czesławem Michniewiczem czy Markiem Papszunem.

Następnie swoje oferty składali zagraniczni szkoleniowcy. Wpierw wspominano o Niemcu Juergenie Klinsmannie, a potem dołączył chociażby Holender Dick Advocaat. Jednak teraz w mediach padła zupełnie inna, nietypowa kandydatura. Na stanowisko selekcjonera rozpatrywany jest zdobywca Złotej Piłki - Fabio Cannavaro.

Fabio Cannavaro kandydatem na selekcjonera Polski. "Na biurku leży oferta"

Według dziennikarza Interii Sebastiana Staszewskiego oferta mistrza świata z 2006 roku, który sam wykazał zainteresowanie objęciem naszej kadry, jest analizowana. - Fabio Cannavaro jest rozpatrywany jako następca Paulo Sousy. Na biurku prezesa PZPN leży już oferta zatrudnienia mistrza świata z 2006 roku i zdobywcy Złotej Piłki. I jak ustaliłem, jest analizowana - napisał na Twitterze. 

Włoski szkoleniowiec od 2014 roku pracował głównie w Chinach, gdzie prowadził m.in. Guangzhou FC. Był także selekcjonerem reprezentacji Chin. Od 2019 roku pozostaje jednak bezrobotny.

RadioZET.pl/Sebastian Staszewski