FIFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców w meczu z Albanią

25.10.2021 14:17
kibice Polski

FIFA nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej karę finansową i zakaz wyjazdowy na spotkanie z Andorą. To efekt zachowania kibiców podczas meczu eliminacji MŚ 2022 z Albanią (1:0).

1. Mecz Andora - Polska bez kibiców biało-czerwonych
  2. Kara dla Albanii po meczu z Polską w el. MŚ 2022

FIFA zdecydowała, że PZPN będzie musiał zapłacić aż 50 tysięcy franków szwajcarskich kary. Do tego polscy kibice nie będą mogli uczestniczyć w wyjazdowym spotkaniu z Andorą. Jak informuje sport.tvp.pl, kara jest efektem złamania 16. artykułu "Disciplinary Code", dotyczącego rzucania przedmiotami i aktów niszczenia stadionu.

Mecz Andora - Polska bez kibiców biało-czerwonych

Mecz Andora - Polska zaplanowano na 12 listopada na godzinę 20.45. Dla biało-czerwonych będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście zapewnienia sobie gry w barażach eliminacji mistrzostw świata. Jeśli wygrają, a Albania przegra z Anglią, zapewnią sobie drugie miejsce na koniec grupowej rywalizacji, co przełoży się na występ we wspomnianych barażach.

Kara dla Albanii po meczu z Polską w el. MŚ 2022

Przypomnijmy, że mecz Albania - Polska, za który PZPN został ukarany, zakończył się wygraną kadry Paulo Sousy 1:0 po bramce Karola Świderskiego. Tuż po tym, jak napastnik biało-czerwonych trafił do siatki, został obrzucony butelkami i innymi przedmiotami. Zrobiło się na tyle niebezpiecznie, że sędzia Celement Turpin na kilkanaście minut przerwał spotkanie.

Jeśli chodzi o Albanię, to została ukarana za tamto zdarzenie grzywną w wysokości 150 tysięcy franków szwajcarskich i zamknięciem stadionu na najbliższe spotkanie el. MŚ 2022.