Zamknij

El. MŚ 2022: Rzut karny w piątej sekundzie meczu Tanzania - Madagaskar

07.09.2021 20:52
Madagaskar - Tanzania z najszybszym karnym
fot. KHALED DESOUKI/AFP/East News

W czasie wtorkowego meczu el. MŚ 2022 Tanzania - Madagaskar sędzia podyktował rzut karny już w 5. sekundzie spotkania. Jedna z najszybszych "jedenastek" w historii piłki nożnej została wykorzystana, a Tanzania ostatecznie zwyciężyła 3:2.

Drużyna z Tanzanii już po rozpoczęciu gry od razu posłała piłkę na pole karne, gdzie bramkarz Madagaskaru Melvin Adrien staranował zawodnika rywali Simona Msuvę. Ugandyjski sędzia Mashood Ssali bez wahania, podyktował rzut karny. Zegar pokazywał w tym momencie piątą sekundę meczu. Finalnie jedenastkę na gola zamienił Erasto Nyoni.

Wkrótce potem gospodarze podwyższyli na 2:0, ale jeszcze przed przerwą Madagaskar doprowadził do remisu.

El. MŚ 2022: Rzut karny już w 5. sekundzie meczu. To najszybsza jedenastka w historii

Zwycięstwo Tanzanii zapewnił w 52. minucie Feisal Salum. Jego drużyna prowadzi po dwóch kolejkach w tabeli grupy J z dorobkiem czterech punktów. Tyle samo ma wicelider - Benin. Madagaskar pozostaje bez punktu.

Jak przypomniała agencja Reuters, nie ma oficjalnych statystyk dotyczących najszybciej podyktowanego rzutu karnego. W towarzyskim meczu Czarnogóry z Ghaną w Podgoricy w 2014 roku gospodarze otrzymali "jedenastkę" po 10 sekundach. Wykorzystali ją, dzięki czemu zwyciężyli 1:0.

RadioZET.pl/PAP