Portugalia bez Cristiano Ronaldo w składzie pewnie ograła Azerbejdżan

07.09.2021 19:53
Azerbejdżan - Portugalia

Portugalia w meczu 5. kolejki eliminacji MŚ 2022 wygrała na wyjeździe z Azerbejdżanem 3:0. Mistrzowie Europy z 2016 roku musieli radzić sobie bez swojego kluczowego gracza - Cristiano Ronaldo.

Najlepszy strzelec w historii futbolu reprezentacyjnego opuścił przedwcześnie zgrupowanie, by rozpocząć treningi w Manchesterze United, do którego trafił z Juventusu kilka dni przed zamknięciem okna transferowego.

Pod nieobecność 36-latka w ataku wystąpili Bernardo Silva, Andre Silva i Diogo Jota. Cała trójka miała znaczący wpływ na wynik meczu.

Strzelanie w 26. minucie rozpoczął Bernardo Silva, który wykorzystał dogranie Bruno Fernandesa. Pięć minut później do siatki trafił Andre Silva. Przy jego golu asystował Jota. W drugiej połowie napastnik Liverpoolu sam wpisał się na listę strzelców.

Portugalia coraz bliżej awansu na mistrzostwa świata 2022

Portugalia w pięciu meczach el. MŚ 2022 zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis. Jest liderem tabeli grupy A. Drugie miejsce zajmuje Serbia, która w swoim spotkaniu 5. kolejki mierzyć będzie się z Irlandią Północną.