Zamknij

El. MŚ 2022: Problemy reprezentacji Niemiec. Jeden z piłkarzy zakażony koronawirusem

25.03.2021 14:17
reprezentacja Niemiec
fot. PAP/EPA

Jeden z piłkarzy reprezentacji Niemiec uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował związek. Nazwiska zawodnika nie podano, ale gracz nie ma żadnych objawów choroby. Wieczorny mecz eliminacji mistrzostw świata 2022 z Islandią nie jest zagrożony.

- Nie mamy żadnych sygnałów, że miałoby nie dojść do spotkania - powiedział rzecznik prasowy związku (DFB) Jens Grittner.

Mecz eliminacji MŚ ma się odbyć w Duisburgu. Początek o godz. 20.45.

Federacja zapewniła, że jest w kontakcie z miejscowymi służbami medycznymi i sanitarnymi. - Dwóch piłkarzy musi poddać się izolacji, ponieważ mieli największy kontakt z zakażoną - dodał rzecznik prasowy.

Koronawirus w kadrze Niemiec. Co z meczem w el. MŚ 2022?

Przygotowania do spotkania nie zostały jednak zakłócone. To pierwszy przypadek zachorowania w niemieckiej kadrze, która od początku pandemii rozegrała osiem meczów międzypaństwowych.

- Oczywiście jest to zła wiadomość, zwłaszcza że do rozpoczęcia spotkania zostało zaledwie kilka godzin. Ale jesteśmy wszyscy dobrej myśli, że wirus nie zdążył się rozprzestrzenić i skończy się na tym jednym przypadku. Jesteśmy bardzo zdyscyplinowani, jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów sanitarnych i dostosowujemy się do wszystkich zaleceń - zapewnił dyrektor sportowy Oliver Bierhoff.

Niemcy w eliminacjach mistrzostw świata 2022 grają w grupie J z Rumunią, Islandią, Macedonią Północną, Armenią i Liechtensteinem.

RadioZET.pl/PAP