Zamknij

Mocna odpowiedź Dudy na decyzję ws. baraży MŚ. Tak nazwał Rosjan

26.02.2022 10:49
Andrzej Duda
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Andrzej Duda zareagował na decyzję Cezarego Kuleszy w kwestii barażu z Rosją w MŚ 2022. W sobotę rano prezes PZPN poinformował, że biało-czerwoni nie będą grać ze Sborną.

To już trzeci dzień, kiedy Rosjanie zaatakowali Ukrainę. Po ataku z trzech stron wojska rosyjskie zajęły Czarnobyl i ruszyły na Kijów. W obronę stolicy zaangażowało się mnóstwo mieszkańców, w tym same władze: mer Witalij Kliczko. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski także jest na miejscu i nie zamierza opuszczać stolicy. Na szczęście Kijów przetrwał noc, ale walka nie ustaje.

W międzyczasie wciąż toczyła się dyskusja o to, czy reprezentacja Polski powinna zagrać w meczu barażowym z Rosją. Z początku mówiło się o neutralnym terenie, ale w sobotę rano Cezary Kulesza opublikował post, w którym poinformował, że biało-czerwoni nie zagrają z Rosją o awans na katarski mundial. Tuż po jego wiadomości, specjalne komunikaty zaczęli publikować wszyscy piłkarze kadry. W odpowiedzi do stanowiska prezesa PZPN komentarz napisał Andrzej Duda.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje, zdjęcia i filmy na żywo

Andrzej Duda reaguje na decyzję ws. baraży z Rosją

- I słusznie, Panie Prezesie Cezary Kulesza. Nie gra się z bandytami! - napisał prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

W czwartek FIFA oświadczyła, że potępia agresję Rosji na Ukrainę. Jak dodała w komunikacie, nadal będzie monitorować sytuację w związku m.in. z meczami barażowymi o awans do mistrzostw świata.

RadioZET.pl