Zamknij

Drabinka baraży MŚ 2022. Jak wygląda droga na mundial?

26.11.2021 20:39
Karol Świderski
fot. Konrad Paprocki/REPORTER/East News

Drabinka baraży MŚ 2022 - jak wygląda droga na mundial? Reprezentacja Polski trafiła do ścieżki B w barażach MŚ w Katarze. Jak wygląda ostatnia prosta na MŚ w Katarze? Co muszą zrobić Polacy, aby awansować na katarski mundial w 2022 roku? Zapoznaj się z zasadami baraży i drabinką na MŚ.

Baraże MŚ 2022 będą ostatnią możliwością do zapewnienia sobie udziału w mistrzostwach świata w Katarze. Reprezentacja Polski mimo nierozstawienia uniknęła Włochów, czy Portugalii w losowaniu baraży MŚ w Katarze. Lothar Matthaus miał "szczęśliwą rękę" i sprawił, że biało-czerwoni trafili do ścieżki B.

Polacy w półfinale baraży MŚ powalczą z Rosją na wyjeździe. W przypadku awansu do finału kadra Paulo Sousy będzie pełnił rolę gospodarza, a o awans na mundial powalczy z triumfatorem z drugiej pary Szwecja - Czechy. W barażach nie będzie rewanżów, dlatego Robert Lewandowski i spółka nie mogą pozwolić sobie na kalkulacje. Szanse dostania się na MŚ w Katarze są spore, ale najpierw polscy piłkarze muszą sprostać Rosji.

Baraże MŚ 2022: Drabinka. Z kim zagrają Polacy?

Przypomnijmy, że w barażach MŚ 2022 weźmie udział 12 zespołów: dziesięć z drugich miejsc el. MŚ 2022 i dwa z Ligi Narodów. Po losowaniu w Zurychu wytypowano trzy ścieżki, w których znalazły się po cztery zespoły. Jedno z trzech zestawień to trzy spotkania: dwa półfinały i finał. Każdy zwycięzca finału zostanie uczestnikiem mundialu w Katarze. Warto zaznaczyć, że w przypadku remisu po 90 minutach, drużyny będą walczyć w dogrywce, a w ostateczności w rzutach karnych.

Eliminacje MŚ 2022 - ZASADY. Kto i jak może awansować na mundial?

W MŚ w Katarze 2022 z europejskich ekip znalazły się już: Holandia, Anglia, Chorwacja, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Dania, Niemcy, Serbia oraz Belgia. W sumie na mundialu kibice obejrzą 32 drużyny.

Drabinka baraży MŚ 2022: Jakie są mecze?

"Polska" ścieżka B

Półfinały

Rosja - Polska

Szwecja - Czechy

Finał

Rosja/Polska - Szwecja/Czechy

Ścieżka A

Półfinał

Szkocja - Ukraina

Walia - Austria

Finał

Szkocja/Ukraina - Walia/Austria

Ścieżka C

Półfinał

Włochy - Macedonia Północna

Portugalia - Turcja

Finał

Włochy/Macedonia Północna - Portugalia/Turcja

RadioZET.pl