Zamknij

Dariusz Szpakowski wraca do TVP. W wywiadzie skrytykował pomysł Paulo Sousy

06.10.2021 09:57
Dariusz Szpakowski wraca do TVP. W wywiadzie skrytykował pomysł Paulo Sousy
fot. byline

Dariusz Szpakowski udzielił wywiadu, w którym zapowiada swój powrót do telewizji – a dokładnie do programu „4-4-2”, oraz wypowiada się na temat gry kadry Paulo Sousy. - Obawiam się tego spotkania. Wszyscy pamiętamy mecz u siebie z września, w którym mieliśmy dużo szczęścia – nie ukrywa doświadczony komentator

Dariusz Szpakowski w tę środę wraca do TVP ze swoim programem 4-4-2, w którym skomentuje wydarzenia z europejskich boisk. Wieloletni komentator TVP zapowiedział też, że wypowie się też na temat zbliżającego się meczu z Albanią.

- Obawiam się tego spotkania. Wszyscy pamiętamy mecz u siebie z września, w którym mieliśmy dużo szczęścia. Mimo hurraoptymizmu po meczu z Anglią, w którym nasza reprezentacja wzniosła się na wyższy poziom. Mamy cały czas ten sam problem, czyli obronę. W każdym meczu tracimy bramki, łącznie z San Marino. Taktyczny pomysł Sousy jest dla mnie wymuszony – powiedział Szpakowski w rozmowie z TVP Sport.

Dariusz Szpakowski o grze wahadłowymi: Sousa przestawia nas na siłę

Według komentatora w obecnej kadrze nie mamy zawodników, którzy mogliby grać w systemie 3-5-2 z dwoma wahadłowymi.

- Dziś Sousa na siłę przestawia nas na coś, w czym nie funkcjonujemy. Nawałka przed mundialem też tego próbował i nic z tego nie wynikało. Nie mamy wykonawców do gry wahadłami. Puchacz nie gra w klubie, Rybus i Reca są kontuzjowani. Jóźwiak i Frankowski to nie są typowi wahadłowi. Nie wiem, czy jest sens zmieniania czegoś, co funkcjonowało. Zwłaszcza gdy na wprowadzenie radykalnej zmiany jest tak mało czasu – stwierdził.

Szpakowski stwierdził też, że nieobecność Sousy na meczach Ekstraklasy nie jest dla niego zaskakująca.

-Jeśli chodzi o polską reprezentację, to wszystko, co najlepsze, jest za granicą. Jak robić przegląd Ekstraklasy, jeśli w większości klubów ma pan po dwóch, trzech, czterech grających Polaków? Kogo ma selekcjoner oglądać? Poszliśmy w obcokrajowców. Wiem, że świat się zmienia, nie jestem zacofany, ale niech pan popatrzy na Niemców czy Anglię.

RadioZET.pl/TVP Sport/PAB