Zamknij

Dariusz Szpakowski skomentuje mundial w Katarze. Jacek Kurski potwierdził

26.08.2022 11:21
Dariusz Szpakowski skomentuje mundial w Katarze. Jacek Kurski potwierdził
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Dariusz Szpakowski skomentuje w TVP mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze - potwierdził Jacek Kurski, cytowany przez portal press.pl. Prezes TVP dodał, że najprawdopodobniej będzie to ostatni mundial podczas którego usłyszymy komentarz doświadczonego dziennikarza.

Dariusz Szpakowski do tej pory skomentował dziewięć piłkarskich mistrzostw świata i dziewięć mistrzostw europy. Mundial w Katarze będzie dziesiątym i najprawdopodobniej ostatnim mundialem, który zrelacjonuje dziennikarz TVP.

- Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial Dariusza Szpakowskiego - mówi Jacek Kurski, cytowany przez portal Press.pl i dodaje: - Dariusza Szpakowskiego lubię, nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza, myślę, że połowie społeczeństwie również - uważa Kurski.

Dariusz Szpakowski w TVP pracuje od 1983 roku. W trakcie Euro 2020, rozgrywanego w 2021 roku, dziennikarza odsunięto od komentowania finału, w którym Anglia zagrała z Włochami. Szpakowski od wielu lat pracuje też przy piłce klubowej: jego głos można było usłyszeć przy dwudziestu pięciu meczach finałowych Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/PAB