Zamknij

Grosicki wróci do kadry Polski? Szczera odpowiedz piłkarza

24.12.2021 08:49
Kamil Grosicki
fot. Tomasz Jedrzejowski/REPORTER/East News

Paulo Sousa od dawna nie korzysta z usług Kamila Grosickiego. Jednak Polak w wywiadzie udzielonym dla "Przeglądu Sportowego" wyraźnie podkreślił, że on z kadry nie zrezygnował, a powrót do reprezentacji Polski nie jest dla niego niemożliwy.

Kamil Grosicki liczy na powrót do reprezentacji Polski. Chęci piłkarza to jedno, jednak musi być również wola selekcjonera. Zapytany na łamach "Przeglądu Sportowego" czy ktokolwiek ze sztabu kadry rozmawiał z nim od czasu Euro, odpowiada przecząco. - Nie, nie było żadnego kontaktu. Na razie o tym nie myślę. Kadra gra do dopiero w marcu, do tego momentu jest dużo czasu, liga zaczyna się na początku lutego, można się pokazać z dobrej strony - zaznaczył.

Pytany dalej, skrzydłowy Pogoni podkreślił, że dla niego występy w koszulce biało-czerwonych nie jest rozdziałem zamkniętym. - Wierzę, że jeśli będę w wysokiej formie, selekcjoner to dostrzeże. Ja z reprezentacji nie zrezygnowałem, jak będę w dobrej formie, to czemu mam do niej nie wrócić? - pytał.

Grosicki zmotywowany do powrotu do kadry

33-latek nie ukrywa również, że lubi być w centrum uwagi. - Powróciła mi radość z gry w piłkę. Lubię być na świeczniku, dobrze się czuję, kiedy jestem w dobrej formie i sporo się o mnie mówi. Wiem, o co walczymy, to mnie nakręca - skwitował.

Grosicki w tym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał 12 spotkań, strzelając w nich trzy bramki oraz zaliczając dwie asysty. Jego Pogoń Szczecin zajmuje w tabeli drugie miejsce, ustępując tylko Lechowi Poznań.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy