Zamknij

Rosyjscy dziennikarze: Czesław Michniewicz zostanie trenerem kadry

02.01.2022 17:52
Niespodziewane wieści z Rosji. Match TV: Michniewicz zostanie trenerem kadry
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Czesław Michniewicz najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski – poinformował rosyjski portal Match TV.

Match TV podając tę informację powoływało się na swoje źródło, bliskie Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Co warto podkreślić, Michniewicz na początku grudnia udzielił wywiadu temu portalowi, w którym opowiedział o tym, jakie oferty dostał i jakie odrzucił, a także wypowiedział się nt. swojej przyszłości.

Teraz Match TV nazywa Michniewicza głównym kandydatem do podpisania umowy z federacją. „Na liście kandydatów na to stanowisko znajduje się również  Adam NawałkaTo Michniewicz najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem  reprezentacji Polski – mówi Match TV źródło zbliżone do PZPN” – czytamy na rosyjskim portalu.

Michniewicz: moim faworytem do objęcia kadry jest Nawałka

W grudniowej rozmowie z Match TV Michniewicz zdradził, że odrzucił oferty z dwóch reprezentacji. - Były oferty z reprezentacji Dominikany i z Cypru, ale odmówiłem. Mówię po rosyjsku, rozumiem Rosjan i ich mentalność. Jako dziecko każdego lata mieszkałem z dziadkiem na Białorusi. W maju wyjadę do pracy w Rosji- zadeklarował Michniewicz.

Wówczas jednak nikt nie podejrzewał, że Paulo Sousa zaakceptuje ofertę Flamengo i odejdzie z reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz wypowiedział się nt. pracy w kadrze podczas gali Kanału Sportowego. "Moim faworytem do objęcia reprezentacji Polski jest Adam Nawałka" - stwierdził były trener Legii Warszawa. 

RadioZET.pl/PAB