Zamknij

Michniewicz szczerze o swoich rodzicach: "Są ciężko chorzy, ale wiedzą"

02.02.2022 07:27
Czesław Michniewicz szczerze o rodzicach
fot. Kanał Sportowy/Hejt Park/screen

Czesław Michniewicz w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim w "Hejt Parku" z przejęciem i wzruszeniem w oczach zdradził, że jego rodzice są ciężko chorzy, ale wiedzą, że został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. - Myślę, że są ze mnie dumni - powiedział trener, który 12 lutego będzie obchodził 52. urodziny.

Czesław Michniewicz w poniedziałek na konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie został zaprezentowany jako nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas spotkania z dziennikarzami padały pytania o kwestie sportowe, ale również o przeszłość trenera i jego niejasne kontakty z szefem piłkarskiej mafii, Ryszardem F., pseudonim Fryzjer. Afera korupcyjna stała się motywem przewodnim pierwszych dni pracy następcy Paulo Sousy. 51-letni były opiekun kadry młodzieżowej oraz Legii Warszawa - jak sam zapowiedział - ostatni raz do tych kwestii odniósł się w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim w programie "Hejt Park" na antenie Kanału Sportowego.

- Nie neguję tego, że dyskutowałem z "Fryzjerem", ale przestaje być fajne mówienie, że zrobiłem coś złego, nie mając na to dowodów - wyznał Michniewicz, przedstawiając całą historię swojej znajomości ze skazanym Ryszardem F. Potwierdził, że zamierza podjąć kroki prawne przeciwko dziennikarzowi WP Szymonowi Jadczakowi.

Michniewicz w "Hejt Parku" o rodzicach

To był główny, ale niejedyny temat tej rozmowy. Stanowski zapytał Michniewicza również o kwestie prywatne, a mianowicie o rodziców szkoleniowca.

- To trudny temat, bo moi rodzice są bardzo ciężko chorzy i kontakt z nimi jest utrudniony. Jak ostatnio dzwoniłem, rozmawiałem z siostrą i ona im przekazała tę wiadomość. Ojciec wie, mówi, że jest dumny, ale później nagle zmienił temat i zaczął o czymś innym rozmawiać. Mama jest świadoma, wie i myślę, że oboje są bardzo dumni ze mnie - mówił selekcjoner biało-czerwonych. - To jest najgorsze w tym wieku, że organizm funkcjonuje, ale głowa nie nadąża. To jest wzruszające, zabrakło roku-dwóch lat, by miał więcej sił i miał większą satysfakcję z tego - dodał ze łzami w oczach.

Czesław Michniewicz w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca w wyjazdowym barażowym spotkaniu o MŚ 2022 w Katarze z Rosją. W przypadku zwycięstwa nasza drużyna zmierzy się w finale play-offów ze Szwecją lub z Czechami na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

RadioZET.pl/Hejt Park, Kanał Sportowy