Zamknij

Wielki powrót do reprezentacji Polski? Michniewicz: liczę na niego

01.02.2022 10:43
Czesław Michniewicz: liczę na Kamila Grosickiego. Wielki powrót do kadry jest możliwy
fot. PAP/Leszek Szymański

To będzie jeden mecz. Przyglądam się wielu piłkarzom, bo potrzebuję zawodników doświadczonych, których nie spali trema. Mówię tu o takich piłkarzach jak Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Kamil Grosicki, Mateusz Wieteska – tak Czesław Michniewicz odpowiedział na pytanie dot. ewentualnych powołań do kadry wśród zawodników z Ekstraklasy.

Czesław Michniewicz w poniedziałek był gościem Wiadomości TVP, a także opowiedział na pytania TVP Sport. Nowy selekcjoner kadry nie ukrywał, że może powołać do kadry zawodników, którzy zostali odstawieni przez Paulo Sousę. - Mam szczególny sentyment do Szymańskiego. W reprezentacji U-21 grał będąc 3 lata młodszy od innych zawodników, a to przepaść. Na pewno bolesne było to, że nie dostawał okazji do gry. U mnie Szymański ma szanse i to duże – mówił Michniewicz.

Nowy trener kadry odpowiedział też na pytanie o piłkarzy z ligi polskiej. - Przyglądam się wszystkim zawodnikom, także tym, z którymi pracowałem. Mówię tu o doświadczonych zawodnikach, jak Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Kamil Grosicki, Mateusz Wieteska. To będzie jeden mecz, który zadecyduje. Potrzebuję piłkarzy doświadczonych, o odpowiednim poziomie. Takich, których nie spali trema. Będę rozmawiał z piłkarzami z ligi, nie podając już nazwisk. Powiem im, że mają szanse pomóc reprezentacji – potwierdził selekcjoner.

Grosicki może wrócić do kadry, Lewandowski pozostanie kapitanem

 – Kapitanem będzie Robert. Nie ma dyskusji. To oczywiste kwestie. Nie będę zmieniał czegoś, co dobrze funkcjonowało. Robert jest świetnym kapitanem, Wojtek świetnym bramkarzem – powiedział Michniewicz w rozmowie z TVP Sport.pl.

Drugim kapitanem kadry może zostać Kamil Glik. Selekcjoner zapowiedział też, że powołania do kadry może spodziewać się Kamil Grosicki. – Glik jest kandydatem. Wojtek też do mnie napisał, czy możemy pogadać. Porozmawialiśmy po godzinie 22:00. Miła rozmowa. Liczę też w kadrze na Kamila Grosickiego – zaznaczył Michniewicz.

"Jeśli on wejdzie, gra Rosji zupełnie się zmieni"

Selekcjoner opowiedział też, czego według niego możemy spodziewać się w meczu z Rosjanami. -Zagrają bez Gołowina i Smołowa, my bez Mateusza Klicha, więc to się równoważy. Rosjanie, jak w każdym sporcie drużynowym, to silny zespół. Cały czas niewyjaśniony jest konflikt najlepszego rosyjskiego napastnika, Dziuby, który pokłócił się z trenerem i nie jest powołany do kadry. W meczu Rosji z Polską widzieliśmy jego potencjał. Jeśli on wejdzie do gry to ich występ zupełnie się zmieni – stwierdził Michniewicz.

Mecz z Rosją odbędzie się 24 marca o godz. 18.

RadioZET.pl/PAB