Zamknij

Co dalej ze współpracą PZPN-u z Leroy Merlin? Rzecznik związku wyjaśnił

22.03.2022 18:10
Co dalej ze współpracą PZPN-u z Leroy Merlin Rzecznik związku wyjaśnił
fot. Piotr Matusewicz/East News

Rzecznik prasowy PZPN-u wytłumaczył, dlaczego związek nie zerwał jeszcze umowy z Leroy Merlin. Firma pozostała w Rosji i nie wycofała się z tamtejszego rynku podobnie jak inne francuskie mega–przedsiębiorstwa: Auchan czy Decathlon.

Jakub Kwiatkowski na konferencji prasowej został zapytany o to, czy PZPN rozwiąże umowę z firmą Leroy Merlin. Polska centrala firmy to jeden z partnerów związku. Leroy Merlin pozostała w Rosji i nie wycofała się z tamtejszego rynku podobnie jak Nestle, czy Decathlon oraz Auchan.

- Mamy podpisaną umowę ze spółką Leroy Merlin s.p. z.o.o. Jest to polska spółka, oczywiście działająca w imię firmy matki we Francji. Nasze relacje biznesowe odbywały się na linii PZPN – firma polska, nigdy nie mieliśmy do czynienia z centralą tej firmy. Ta współpraca układała się bardzo dobrze. Firma LM była dumnym sponsorem, pracownicy w marketach zakładali koszulki kadry w dniu meczów. Rozmawiamy z polską centralą, która zerwała kontakty ze stroną rosyjską i białoruską. Pieniądze ze sprzedaży produktów z tych dwóch krajów zostały przeznaczone na pomoc Ukrainie. Dotychczas LM przekazało 4,5 miliona złotych na Ukrainę, do tego 300 pracowników z Ukrainy dostało pracę w Polsce. Punktów wsparcia Ukrainy przez firmę jest wiele  - stwierdził Kwiatkowski. 

Rzecznik kadry uważa też, że centrala Leroy Merlin nie podjęła ostatecznej decyzji o pozostaniu w Rosji.  - Mamy zapewnienia, że ostateczne decyzje firmy matki w sprawie wojny nie zapadły. Ta sytuacja jest dla nas trudna, ale nie zero-jedynkowa.

MŚ 2022. W czwartek mecz ze Szkocją

W trakcie zgrupowania, które rozpoczęło się w poniedziałek zagramy dwa mecze. W czwartek zmierzymy się ze Szkocją, a w następny wtorek ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy.