Zamknij

Kulesza wytyka błędy Sousie. Mówi, co by zmienił w kadrze

04.01.2022 11:08
Cezary Kulesza
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Cezaremu Kuleszy mogło nie podobać się kilka decyzji Paulo Sousy. Prezes PZPN w programie "Sport.pl Live" ocenił decyzje personale Portugalczyka. Wskazał, kogo brakowało kadrze.

Cezary Kulesza w kapitalny sposób rozegrał sprawę z Paulo Sousą. Prezes PZPN początkowo udzielił poparcia Portugalczykowi. Następnie po grudniowym zamieszaniu związanym z chęcią odejścia 51-latka ze stanowiska trenera reprezentacji Polski zachował spokój, przez co udało mu się wypracować korzystny kompromis. Jak ustalił portal WP SportoweFakty, do kasy polskiego związku wpłynie kwota rzędu 2 mln złotych - takie odszkodowanie zapłaci Sousa.

Kulesza nie ukrywał żalu do portugalskiego selekcjonera. Skrytykował jego zachowanie podczas odejścia. Podczas programu "Sport.pl Live" zdradził, jak wygląda sytuacja z nowym trenerem biało-czerwonych oraz wypunktował również decyzje personalne byłego szkoleniowca, powołując się na dwa nazwiska reprezentantów Polski.

Kulesza punktuje Sousę

Pierwszym z nich był Sebastian Szymański. Zdaniem 59-latka Sousa zbyt wcześnie odstawił od składu skrzydłowego Dynamo Moskwa. - Sebastian Szymański z Dynamo Moskwa powinien być jednak powoływany. Zasłużył na to. Trener go sprawdzał na boku pomocy, a to nie jest boczny pomocnik. Ciężko było go zatem ocenić - stwierdził.

Prezes PZPN wspomniał również o nienaturalnej pozycji Przemysława Frankowskiego, którego zna z czasów Jagiellonii Białystok. - Trener Sousa eksperymentował. Widzieliśmy, że Przemek Frankowski gra na boku pomocy, robi liczby, bramki, asysty. Tutaj wychodzi na pozycji ofensywnego pomocnika. Miałem go w Jagiellonii Białystok przez bodaj cztery lata i to jest boczny pomocnik - skwitował.

RadioZET.pl/Sport.pl Live