Zamknij

Kulesza tonuje nastroje po losowaniu baraży MŚ. "Przed meczem nikt nie wygrał"

26.11.2021 18:11
Cezary Kulesza tonuje nastroje po losowaniu baraży MŚ
fot. Jakub Kaminski/East News

Cezary Kulesza jest zadowolony z losowania ścieżki barażowej na mistrzostwa świata Katar 2022, ale jednocześnie przestrzega przed hurraoptymizmem. - Przed meczem jeszcze nikt nie wygrał - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na antenie TVP Sport.

Reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Rosją w barażach o MŚ 2022. W przypadku awansu podopieczni Paulo Sousy zagrają w Warszawie ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. Oczywiście najpierw z PGE Narodowego będzie musiał zniknąć szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Jeśli jednak to nie nastąpi, w grę wchodzą inne lokalizacje - Wrocław, Gdańsk lub Stadion Śląski w Chorzowie.

W losowaniu par barażowych biało-czerwoni nie byli rozstawieni i mogli trafić znacznie gorzej. W finałach mistrzostw świata zabraknie jednego z dwóch ostatnich mistrzów Europy, bowiem Włochy i Portugalia zagrają w tej samej ścieżce C. Z tego względu prezes PZPN Cezary Kulesza wyraził swoje zadowolenie z wyników ceremonii przeprowadzonej online w Zurychu.

Cezary Kulesza o losowaniu baraży

- Odbieram to losowanie pozytywnie. Rywal nie jest łatwy, ale przed meczem jeszcze nikt spotkania nie wygrał, nie przegrał i nie zremisował. Cieszy mnie, że ewentualny drugi mecz zagramy u siebie, jednak najpierw musimy pokonać Rosję - mówił szef federacji. - Portugalia wpadnie na Włochów i jednego z tych zespołów zabraknie na MŚ. My możemy być zadowoleni z naszej ścieżji - dodał.

Nie chciał wypowiadać się na temat Szwecji, gdyż uważa, że jest na to za wcześniej. Starcie z ekipą "Trzech Koron" byłoby okazją do rewanżu na Euro 2020 (2021). W ostatnim meczu fazy grupowej biało-czerwoni przegrali ze Skandynawami 2:3 i odpadli z rywalizacji.

"Trafiliśmy na mocnych rywali, ale będących na pewno w naszym zasięgu. Wierzę w zespół, ich umiejętności i charakter. Po ostatnim meczu wszyscy czujemy sportową złość. Zrobię wszystko, by pomóc sztabowi i zawodnikom w jak najlepszym przygotowaniu do baraży. Walczymy!" - zapewnił na Twitterze.

Mecz Rosja - Polska w barażach MŚ odbędzie się 24 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/TVP Sport