Zamknij

Prezes PZPN chce ukarania Anglii za fałszywe oskarżenia. Zapowiada interwencję

Paweł Żurek
15.10.2021 19:31
Cezary Kulesza, prezes PZPN, chce ukarania Anglii za oskarżenie Kamila Glika
fot. PAP/Leszek Szymański

PZPN wystąpi do FIFY z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią – ogłosił prezes PZPN-u Cezary Kulesza na swoim koncie na Twitterze.

PZPN w czwartek poinformował, że FIFA nie wszczęła postępowania dyscyplinarnego wobec Kamila Glika. Jakub Kwiatkowski - rzecznik związku - powiedział, że federacja nie znalazła żadnych podstaw, by przesłuchiwać polskiego obrońcę ws. meczu Polska – Anglia. "Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta" – podsumował Kwiatkowski.

Teraz PZPN ma zamiar wyciągnąć konsekwencję wobec angielskich działaczy i piłkarzy, którzy obmawiali Glika. - Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję – zapowiedział Cezary Kulesza.

PZPN broni Kamila Glika. Anglicy atakują 

Kamil Glik i Kyle Walker starli się pod koniec pierwszej połowy spotkania Polska - Anglia na PGE Narodowym w Warszawie. Obrońca biało-czerwonych chwycił przeciwnika za gardło, w związku z czym na murawie wywiązała się awantura. Włączyli się w nią m.in. Jack Grealish i Tymoteusz Puchacz. Kartkami ukarani zostali z kolei Glik i Harry Maguire.

Po meczu Anglicy oskarżyli doświadczonego stopera o rasizm. Reprezentant biało-czerwonych od początku zarzekał się, że jest niewinny, a potwierdził to jeszcze w poniedziałek na konferencji prasowej przed starciem z Albanią w Tiranie.

RadioZET.pl/PAB