Zamknij

Nawałka lada chwila ogłoszony? Kulesza skomentował ostatnie doniesienia

14.01.2022 19:27
Adam Nawałka
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Wybór trenera reprezentacji Polski jest na ostatniej prostej. Cezary Kulesza w wywiadzie przeprowadzonym przez Piotra Koźmińskiego dla WP Sportowe Fakty przedstawił, jak wygląda sytuacja z nowym selekcjonerem.

Adam Nawałka od początku spekulacji uchodzi za faworyta do objęcia reprezentacji Polski. Sytuacja dalej jest jednak niejasna, co dobrze pokazuje nowa, niespodziewana kandydatura byłego selekcjonera reprezentacji Austrii, Marcela Kollera.

Według Przeglądu Sportowego Szwajcar ma dobre notowania u Cezarego Kuleszy. Jak się jednak okazuje, prezes PZPN-u rozpatruje nie dwa, a trzy nazwiska do poprowadzenia biało-czerwonych.

Trzech kandydatów bierze pod uwagę Kulesza

W wywiadzie udzielonym WP Sportowe Fakty Kulesza przyznaje, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, choć pewne szczegóły zostały już ustalone. - Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski. Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz wybieram już w bardzo wąskim gronie - wyjaśnił.

Dodatkowo prezes PZPN powiedział, co będzie brane pod uwagę przy wyborze selekcjonera. - Przy ostatecznej decyzji liczyć się będą wyłącznie kwestie takie jak kompetencje, wizja czy determinacja. Negocjacje to bardzo delikatny proces. Każda zewnętrzna informacja może negatywnie wpłynąć na ich przebieg - zakończył.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/PS