Zamknij

Matty Cash szczerze o Bońku. Ujawnił, jak potraktował go były prezes PZPN

10.11.2021 08:39
Matty Cash
fot. Catherine Ivill/Associated Press/East News

Matty Cash w rozmowie z "The Guardian" ujawnił, że Zbigniew Boniek nie popierał jego gry dla reprezentacji Polski. - Wydaje mi się, że poprzedni prezes nie chciał mnie słuchać - mówił obrońca.

Matty Cash po kilku tygodniach starań otrzymał polskie obywatelstwo. Po przyspieszeniu kilku spraw 24-latek odebrał dokument i został powołany na ostatnie mecze el. MŚ 2022. Anglik pojawił się na zgrupowaniu kadry Paulo Sousy i być może już za dwa dni zadebiutuje w biało-czerwonych barwach, kiedy Polacy na wyjeździe zagrają z Andorą.

Przed spotkaniem zawodnik Aston Villi udzielił wywiadu magazynowi "The Guardian", w którym nie ukrywał, że nie może doczekać się wybiegnięcia na boisko.

- Powołanie do reprezentacji Polski to bardzo ważny moment szczególnie dla rodziny ze strony mojej mamy. Wszyscy są bardzo dumni. Mam kontakt z polską rodziną, ale nigdy nie byłem w tym kraju. Moja mama jednak ciągle do nich dzwoni i wszyscy są bardzo podekscytowani - powiedział.

Matty Cash: Boniek nie chciał Anglika w polskiej kadrze

- Nawet reakcje, jakie otrzymałem od kibiców w mediach społecznościowych, były niesamowite. Już nie mogę się doczekać, kiedy tam zagram - kontynuował.

Matty Cash nie ukrywa, że w przeszłości zgłaszał chęć gry dla Polski. Niestety, jego występom z orzełkiem na piersi sprzeciwiał się ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Matty Cash już w stroju reprezentacji Polski. "Zaraża uśmiechem"

- Wydaje mi się, że poprzedni prezes nie chciał mnie słuchać. Nie był niegrzeczny, ale jednocześnie nie był zwolennikiem, bym grał dla polskiej reprezentacji. Wszystko zmieniło się wraz ze zmianą prezesa PZPN. Cezary Kulesza chciał, by sprawa została załatwiona jak najszybciej. Tego samego chciał Paulo Sousa - przyznał.

Matty Cash dostał specjalne zadanie od Jakuba Kwiatkowskiego, który nakazał mu uczyć się słów polskiego hymnu. Jeśli 24-letni obrońca w piątek dostanie szansę gry od pierwszej minuty, być może kibice będą mogli zobaczyć, czy odrobił pracę domową i zaśpiewa hymn. Relacja na żywo z meczu Polska - Andora zostanie przeprowadzona live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl