Zamknij

Borek wysłał wiadomość do Sousy. Dziennikarz wysłał jasny sygnał

17.11.2021 10:19
Paulo Sousa
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Mateusz Borek napisał wiadomość do Paulo Sousy po zakończeniu eliminacji do MŚ w Katarze. Dziennikarz zaapelował do selekcjonera reprezentacji Polski, wytykając mu jedną, poważną rzecz.

Mateusz Borek, podobnie jak wielu kibiców reprezentacji Polski nie wyobrażało sobie, aby Robert Lewandowski i spółka nie byli rozstawieni w barażach MŚ. Niestety, przegrywając z Węgrami na PGE Narodowym 1:2, biało-czerwoni bardzo oddalili się od upragnionego celu. Wyniki wtorkowych meczów spowodowały, że spełniła się najgorsza wizja, przez którą droga Polaków na MŚ w Katarze będzie o wiele trudniejsza.

Jednym z warunków była wygrana Czarnogóry z Turcją. Z początku wszystko układało się po myśli Polaków, ale ostatecznie Czarnogóra przegrała 1:2. Podobnie rzecz miała się ze spotkaniem Walii z Belgią, w którym ci pierwsi wyrwali punkt, remisując 1:1 i zepchnęli reprezentację Polski z pozycji drużyn rozstawionych. Cała sytuacja spowodowała, że Mateusz Borek zwrócił się z apelem do Paulo Sousy na Twitterze.

Borek zaapelował do Sousy. Miażdżąca uwaga

- Napraw to w marcu Paulo Sousa. Musimy wznieść się na wyżyny, by zagrać na mundialu w Katarze. Będzie trzeba wygrać dwa mecze z bardzo trudnymi rywalami. A z takimi Sousa do tej pory nie umiał od początku swojej kadencji wygrać ani razu. Chcemy grać na MŚ. Walczcie Panowie - napisał dziennikarz Kanału Sportowego.

Polacy rywala w barażach poznają już 26 listopada podczas losowania. Pierwsza faza meczów barażowych odbędzie się w dniach 24-25 marca.

RadioZET.pl